جستجو
آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

بلاگ, تلویزیون

علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی چیست ؟

معمولا با گذشت زمان و استفاده زیاد از تلویزیون های الجی تصاویر آنها در برخی از مدل های آن به رنگ آبی در آید و مانند هاله ای تصاویر را بپوشاند به دلیل عدم فعالیت صحیح بک لایت های تلویزیون ال جی رنگ ها به صورت آبی تغییر می کنند. و بعضی اوقات شما نیاز به تعویض کامل این بک لایت ها خواهید داشت. مشکل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی ممکن است به طور تدریجی ایجاد شود و ابتدا در اندازه کوچک و در یک بخش محدود مشاهده شود. اما در گذر زمان این مشکل بزرگتر می شود و سرانجام ممکن است که پنل تلویزیون را در بر گیرد. اگر یکی از لامپ های بک لایت خراب شود، بار بیشتری بر لامپ های دیگر ایجاد می شود که به تدریج عمر آن ها را کاهش می دهد و آن ها زودتر از پیش از کار می افتند.

 یکی از علل اصلی آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی، نوسانات برق است که مستقیما برروی عملکرد بک لایت ها در تلویزیون تاثیر می گذارد. همچنین باید به خاطر داشت که دلایل دیگری نیز می تواند باعث مشکل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی شود که در ادامه به آن ها پرداخته خواهد شد.

اتصال های کابل

یکی از علت های اصلی آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی اتصال های کابل نادرست یا ضعیف است. اگر کابل های ورودی به تلویزیون به درستی وصل نشوند یا در حالتی که کابل ها خراب یا کثیف هستند ممکن است تصویر تحت تاثیر قرار گیرد و رنگ آبی بیشتری به خود بگیرد. برای رفع این مشکل اطمینان حاصل کنید که کابل ها به درستی و به طور محکم وصل شده اند و از کابل های با کیفیت و سالم استفاده کنید.

تنظیمات تلویزیون

در برخی مواقع تنظیمات نادرست تلویزیون می تواند باعث آبی شدن تصویر شود. اگر تنظیمات رنگ، کنتراست یا روشنایی تلویزیون به طور نادرست تنظیم شده باشد، ممکن است تصویر آبی رنگ شود. بهتر است تنظیمات تلویزیون را بررسی کرده و به حالت کارخانه باز گردانید تا مشکل رفع شود.

ایراد در پنل تلویزیون

یکی از ایراداتی که ممکن است تلویزیون های ال جی شما را آزار دهد و باعث ایجاد مشکلات در تصویر تلویزیون شود خرابی پنل آن ها می باشد که در تلویزیون های ال جی ممکن است تصویر به رنگ آبی ظاهر شود.

ایراد در بک لایت

تلویزیون های OLED , LED , LCD , QLED از نور پس زمینه جهت نمایش تصویر استفاده می کنند. با گذشت زمان و استفاده مکرر از تلویزیون های ال جی لامپ های تصویر آنها به تدریج ممکن است آبی شود.

اشکال در پردازش تصویر

این اشکالات ممکن است به علت نقص در قطعات داخلی یا نرم افزار تلویزیون به وجود آیند که در نتیجه باعث آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی می شوند. ضربه زدن به تلویزیون نیز باعث رنگ ابی در تلویزیون ال جی میشود

روش های جلوگیری از آبی شدن صفحه تلویزیون

به چند روش میتوانید از بروز چنین مشکلی در تلویزیون جلوگیری کنید تا مجبور به پرداخت هزینه های گزاف تعمیرات نشوید.

اولین مورد استفاده درست از تلویزیون است مهم ترین عاملی که باعث بروز چنین مشکلاتی در تلویزیون می شود گرم شدن بیش از حد آن است. هیچ وقت تلویزیون را در مجاورت وسایل گرمایشی مثل بخاری، شوفاژ و … قرار ندهید. چرا که گرما اصلی ترین دلیل خرابی بک لایت تلویزیون است.

گاهی اوقات هم بالا بودن ولتاژ، موقع روشن شدن تلویزیون ممکن است شما را با مشکلاتی این چنینی رو به رو کند. اگر هنگام روشن شدن تلویزیون، نور آن در بالاترین میزان ممکن باشد به مرور به بک لایت آسیب وارد خواهد شد و ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشید.

گاهی ممکن است که بک لایت از فلز هیت سینک جدا شود و بین آنها فاصله بیوفتد. این موضوع باعث خواهد شد که گرمای LED زیاد و بک لایت خراب شود.

گاهی بالا بودن نور زمینه در قسمت تنظیمات باعث فرسایش بک لایت تلویزیون می شود. بهترین حالت برای بالا بردن عمر بک لایت و جلوگیری از چنین مشکلی این است که در بخش تنظیمات صفحه نمایش، نور زمینه را تا 70 پایین بیاورید.

 دیگر روشی که میتوانید از آبی شدن تصویر در تلویزیون جلوگیری کنید استراحت دادن به تلویزیون و عدم استفاده ی مداوم است. روشن بودن بی وقفه تلویزیون باعث داغ شدن قطعات داخلی خواهد شد و باعث داغ شدن قطعات داخلی خواهد شد و باعث بالا رفتن حرارت، استهلاک و فرسودگی قطعات خواهد شد.

دیگر روشی که میتوانید با استفاده از آن از آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی جلوگیری کنید فعال کردن گزینه صرفه جویی انرژی یا Eco sensor است. در تلویزیون های ال جی گزینه ای به اسم صرفه جویی انرژی وجود دارد که با فعال کردن این گزینه می توانید هم در مصرف برق صرفه جویی کنید و هم نور تصویر را به صورت اتوماتیک تنظیم کنید تا همین بالا بودن نور تصویر باعث نشود که به تلویزیون آسیبی وارد شود.

روش تعمیر آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

بهترین روش تعمیر تلویزیون ال جی در ایراد آبی شدن تصویر تلویزیون تعویض کامل بک لایت است. اما همیشه هم تغییر بک لایت برای رفع ارور صفحه آبی ضروری نیست. یک صفحه آبی می تواند به دلایل مختلفی مانند مشکل اتصال کابل یا خرابی دستگاه ورودی رخ دهد. در برخی موارد تغییر تنظیمات تلویزیون یا تنظیم مجدد دستگاه ممکن است مشکل را بدون نیاز به تغییر بک لایت حل کند. عیب یابی و شناسایی علت اصلی صفحه ابی قبل از تلاش برای رفع مشکل بسیار اهمیت دارد. با این حال اگر صفحه ابی به دلیل مشکل نور پس زمینه باشد، تغییر بک لایت ضروری است. بک لایت معیوب باعث می شود تصاویر خیلی کم نور یا خیلی روشن به نظر برسند، مشکلی که میتواند منجر به اعوجاج رنگ و در نهایت منجر به بروز ارور صفحه آبی شود. تعویض بک لایت میتواند این مشکل را حل کند و کیفیت تصویر تلویزیون را بازیابی کند. به طور کلی شناخت نحوه رفع مشکل ابی شدن رنگ تلویزیون ال جی قبل از تلاش برای رفع آن، ضروری است. زیرا تعویض بک لایت ممکن است همیشه راه حل مشکل صفحه آبی تلویزیون ال جی نباشد.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.