جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آموزش وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی

آموزش وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی

بلاگ, تلویزیون

برای وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی می توان به شکل های مختلفی اقدام کرد. برای این که بتوان این دو دستگاه را به هم وصل کرد، علاوه بر مدل تلویزیون نوع گوشی نیز اهمیت دارد. با توجه به تفاوتی که بین سیستم عامل های اندروید و آی او اس وجود دارد، از برنامه های گوناگونی می توان برای این اتصال بهره برد. گاهی لازم است روش های مختلف را امتحان کنید تا بتوانید به روش مناسب خود دست پیدا کنید. تلویزیون های مدرن امروزی قابلیت اتصال به گوشی را دارند و کمتر تلویزیونی در بازار موجود است که در از این توانایی برخوردار نباشد. برای آگاهی بیشتر از روش های اتصال گوشی به تلویزیون خواندن متن را ادامه دهید.

قابلیت وصل شدن گوشی به تلویزیون

گوشی ها به دو شکل به تلویزیون وصل می شوند. یک شکل این اتصال مانند وصل کردن مموری به آن است که تنها دسترسی به فایل ها را امکان پذیر می کند. اما شکل دیگری که گوشی به تلویزیون وصل می شود آینه ای است. در شکل آینه ای صفحه نمایش گوشی به طور کامل در تلویزیون قابل مشاهده خواهد بود. در روش های مختلفی که برای اتصال وجود دارد می توان به هر یک از این شکل های اتصال دست پیدا کرد. با آینه ای کردن می توان همه صفحه گوشی را روی تلویزیون دید. برای دسترسی داشتن به این امکان لازم است که هر دو دستگاه از چنین قابلیتی برخوردار باشند.

تنظیمات وصل کردن گوشی اندرویدی به تلویزیون ال جی

اولین کاری که برای وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی باید انجام شود وارد شدن به منوی تلویزیون و انتخاب گزینه Miracst است. این گزینه را می توان در تلویزیون با مدل های NetCast یا Webos انتخاب کرد. اگر مدل تلویزیون NetCast باشد، می توان وارد منوی دستگاه شد و در آنجا روی منوی Miracst یا Wifi Screen share کلیک کرد. هر کدام از این گزینه ها که در منو باشد باید فعال شود تا از طریق آنها بتوان بین گوشی و تلویزیون ارتباط برقرار کرد.

اگر مدل تلویزیون Webos باشد، باید روی کلید Home رفت و از بخش پایین صفحه Screen share را انتخاب کرد. بعد از انتخاب این گزینه در تلویزیون، لازم است که تنظیمات گوشی مربوط به مانیتور کردن صفحه روی تلویزیون انجام شود. این گزینه روی گوشی های مختلف فرق دارد و می توان با انتخاب گزینه های گوناگون Miracast، Mirror Share، Screen share، Screen mirroring، Smart view، Play to و Display mirroring به این امکان دسترسی پیدا کرد. در گوشی های مختلف ممکن است گزینه های مشابه به اینها را بتوان یافت که همین کار را انجام می دهند.

دیگر تنظیمات لازم برای اتصال گوشی به تلویزیون

در زمان وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی باید به چند نکته دقت کرد:

  • فیلترشکن گوشی باید خاموش باشد.
  • در زمان اتصال اینترنت هر دو دستگاه باید خاموش باشد.
  • روشن بودن فیلترشکن باعث اختلال در کار گوشی و تلویزیون می شود.
  • گوشی های اپل را نمی توان به برخی مدل های تلویزیون ال جی متصل کرد. این محدودیت را سازنده گوشی های اپل در نظر گرفته است.
  • با برنامه ای به نام LG TV Plus می توان گوشی های اپل را به برخی از مدل های تلویزیون ال جی وصل کرد که در ادامه توضیح داده شده است.

تنظیمات وصل کردن گوشی اپل به تلویزیون ال جی

برای وصل کردن گوشی اپل به برخی از مدل های تلویزیون ال جی می توان از برنامه LG TV Plus استفاده کرد. در تلویزیون هایی که برنامه Webos دارند که نسخه آن ۳ یا بالاتر است، می توان از قابلیت Magic Mobile connection استفاده کرد. LG TV Plus بهترین برنامه اتصال گوشی های اپل به تلویزیون های ال جی است. لازم است این برنامه روی گوشی نصب شود. گوشی و تلویزیون باید به مودم وصل شوند. بعد از باز کردن این برنامه روی گوشی باید نام تلویزیون را از گزینه ها انتخاب کرد. وقتی اتصال برقرار شود، امکان دیدن برنامه روی تلویزیون وجود دارد که می توان آن را مشاهده و اجرا کرد. می توان از تلویزیون به شکل معمولی یا با موس استفاده کرد.    

لازم است توجه داشته باشید که چهار کاربر می توانند به طور هم زمان به این دستگاه متصل شوند. در بخش Home کنترل تلویزیون از بخش طرف راست می توان یکی از چهار کاربر را انتخاب کرد. نکته دیگری که باید به آن توجه شود این است که منوی گوشی در زمان استفاده از این برنامه باید به زبان انگلیسی باشد.

در مواقعی که گوشی را نتوان به تلویزیون وصل کرد و تلویزیون در دسته مدل های Webos بالاتر از نسخه ۳ قرار نمی گیرد، راه حل دیگر استفاده از برنامه LG TV Smart Share است. برای اتصال با این برنامه ادامه متن را بخوانید. 

برنامه قابل اجرا روی تلویزیون های هوشمند ال جی

وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی از نوع هوشمند با برنامه LG TV Smart Share ممکن است. این برنامه کمکی محسوب می شود و شاید روی بعضی از گوشی ها قابل اجرا نباشد. بعد از نصب این برنامه روی گوشی می توانید گوشی و تلویزیون را به یک مودم وصل کنید. روی Home کنترل تلویزیون بزنید و به بخش Smart Share بروید. بعد از باز کردن این برنامه در گوشی از منوی بالای صفحه می توانید انتخاب کنید که قصد به اشتراک گذاری چه فایلی را دارید. همین منو در تلویزیون هم وجود دارد. می توانید از روی منوی طرف راست یا چپ انتخاب کنید که عکس، موسیقی یا ویدئو می خواهید ببینید.

دیگر روش های وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی

در صورتی که هیچ کدام از روش های بالا قابل استفاده نباشند، می توان برای اتصال از طریق دستگاهی به نام اندروید باکس اقدام کرد. این دستگاه می تواند تلویزیون غیر هوشمند را به یک تلویزیون هوشمند تبدیل کند. اگر این دستگاه قابلیت Miracst داشته باشد، می توانید به راحتی کار اتصال را انجام دهید. بیشتر گوشی ها با این باکس کار می کنند و نیاز است که گوشی قابلیت مانیتورینگ یا آینه ای را داشته باشد. قطعه دیگری که برای اتصال گوشی به تلویزیون می توان از آن استفاده کرد دانگل Miracst یا Chrome Cast است. در زمان تهیه این قطعه باید از سازگاری آن با تلویزیون و گوشی اطمینان حاصل کرد.  

اتصال از طریق بلوتوث نیز امکان پذیر است. با استفاده از گزینه WiFi Direct نیز می توان گوشی را به تلویزیون وصل کرد. EShare برنامه دیگری است که برای سری جدید تلویزیون های جی پلاس به کار برده می شود.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.