جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
انواع ماشین ظرفشویی ایستاده، توکار و رومیزی

انواع ماشین ظرفشویی

بلاگ, ظرف شویی

انواع ماشین ظرفشویی این روزها جایگاه خاصی در آشپزخانه ها دارند. این وسیله کاربرد بیشتری در مقایسه با گذشته دارد و حتی در خانواده های دو نفره نیز مورد استفاده قرار می گیرد. هیچ خانه ای وجود ندارد که در آن ظرف کثیف نباشد. هر چه تعداد این ظرف ها در طول روز بیشتر باشد، احساس نیاز به این وسیله بیشتر خواهد شد. علاوه بر این که این ماشین ها زحمت شستن ظرف ها را به گردن می گیرند و در زمان صرفه جویی می کنند، با استفاده از آنها در مصرف آب هم بیشتر صرفه جویی می شود.

وجود این ماشین در خانه هایی که ساکنان آن زمان زیادی را در خانه سپری نمی کنند و نمی توانند برای شستن ظرف ها وقت بگذارند، ضروری به نظر می رسد. مهم ترین عاملی که در تهیه ماشین ظرفشویی اهمیت دارد تعداد نفرات خانواده و هزینه ای است که صرف آن خواهد شد.    

دسته بندی انواع ماشین های مختلف ظرفشویی

انواع ماشین ظرفشویی را با توجه به شکل ظاهری آنها تقسیم بندی می کنند. به طور کل کارکرد این دستگاه ها به هم شبیه هستند. کار با همه ماشین های ظرفشویی به این شکل است که ظرف های کثیف باید در آنها چیده شوند. برای تکمیل شست و شو باید مایع مخصوص نیز به آنها اضافه شود. آب کثیف هم بعد از تمام شدن فرآیند از داخل ماشین تخلیه می شود. بسیاری از آنها ظرف ها را طبق برنامه خشک هم می کنند. این ماشین ها به سه دسته ایستاده، رومیزی و توکار تقسیم می شوند.    

ماشین های ظرفشویی ایستاده یا مبله

مدل ایستاده یکی از انواع ماشین ظرفشویی پرطرفدار است. به این مدل ماشین ظرفشویی مبله هم می گویند. این ماشین ها به صورت دو طبقه هم هستند و در ظرفیت های 9 نفره تا 16 نفره در بازار موجودند. مدل های 12 تا 14 نفره بیش از بقیه فروش دارند. این مدل مناسب خانواده های پر جمعیتی است که همه ظرف های خود را از صبح تا شب شست و شو نمی کنند و آنها را به یک باره می توانند داخل ظرفشویی بگذارند. مدل ایستاده به طور حتم انتخاب خانواده های شلوغ و پر جمعیت است. مدل رومیزی از نظر ظرفیت برای آنها مناسب نخواهد بود. 

این مدل به دلیل اندازه و ابعادی که دارد جای زیادی را در آشپزخانه اشغال می کند و تنها برای آشپزخانه های بزرگ مناسب است. فضای داخلی این ماشین ها بزرگ است. این مدل تنها نوعی است که قابلمه و تابه را هم می توان در آن شست. ضمن این که به دلیل بزرگ تر بودن مصرف آب و برق نیز در آنها بیشتر است. این مدل در مقایسه با مدل رومیزی دارای برنامه های شست و شوی پیشرفته تری است. مدل های ایستاده دارای برنامه ای هستند که برای شستن تعداد کم ظرف ها با سرعت بیشتر می توان این گزینه را انتخاب کرد. 

ماشین های ظرفشویی رومیزی

مدل رومیزی یکی دیگر از انواع ماشین ظرفشویی است. می توان این ماشین ها به دلیل داشتن اندازه کوچک روی کابینت یا سینک ظرفشویی قرار داد. به دلیل وزن کمی که دارد جا به جا کردن آن ساده است. به همین دلیل هم می توان در هر جایی آن را مطابق با سلیقه خود قرار داد. جای کمی را به خودش اختصاص می دهد و برای آشپزخانه های کوچک مناسب است. این مدل مورد نظر خانواده های کم جمعیتی است که تعداد ظرف های نشسته آنها در طول روز کم است. قیمت این مدل در مقایسه با مدل های دیگر ارزان تر است. این مدل ظرفیت کمتری دارد و برای خانواده هایی با جمعیت 6 تا 8 نفر گزینه بسیار مطلوبی تلقی می شود. مصرف آن نیز کم است.

این مدل با توجه به ظرفیتی که دارد زودتر پر می شود و می توان دست کم روزی یک بار آن را روشن کرد. اما مدل های مبله به دلیل ظرفیت بالایی که دارند به راحتی پر نمی شوند. زمان شست و شو در این مدل با مدل مبله متفاوت است. مدل مبله مخزن بزرگ تری دارد و به همین نسبت هم زمان بیشتری برای شست و شو صرف می کند. اما مدل های رومیزی در زمان کوتاه تر و سریع تر ظرف را می شویند. فضای داخل آن محدود است و در مقایسه با مدل ایستاده مصرف آب و برق در آن پایین تر است.

ماشین های ظرفشویی توکار

مدل توکار یکی دیگر از انواع ماشین ظرفشویی است. این مدل ماشین ظرفشویی همان طور که از نام آن بر می آید، در داخل کابینت یا هر فضای بسته ای کار گذاشته می شود. خانواده هایی که در فکر زیبایی بیشتر محیط آشپزخانه شان هستند به سراغ این مدل می روند. این مدل در مقایسه با ایستاده فضای کمتری را می گیرد و رنگ آن با توجه به رنگ کابینت ها انتخاب می شود. آنها در آشپزخانه های مدرن و امروزی جایگاه بیشتری دارند و ظرفیت آن با مدل های ایستاده مشابه است. مدل توکار بدنه ای ندارد و در داخل کابینت قرار می گیرد. به همین دلیل هم طرفداران زیادی در بین صاحبان آشپزخانه های با کابینت های مدرن دارد.     

مدل های توکار صدای کمتری تولید می کنند. به دلیل همین ویژگی در بین مصرف کننده های حساس به سر و صدا از بقیه مدل های ظرفشویی محبوب تر هستند. یکی از نقطه ضعف های این مدل این است که قابل جا به جایی نیست و باید در همان جا که نصب می شود برای همیشه باقی بماند. خانواده هایی که به تغییر دکوراسیون در فاصله های کم علاقه زیادی دارند، این مدل را انتخاب نمی کنند. ضمن این که به دلیل ثابت بودن پشت آنها نیز هرگز قابل تمیز کردن نیست.  

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.