جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
انواع نصب تلویزیون روی دیوار

انواع نصب تلویزیون روی دیوار چگونه است؟

بلاگ, تلویزیون

دیوارها را برای پایه تلویزیون در نظر بگیرید. خبر خوب این است که همه پایه های تلویزیون از یک الگوی استاندارد پیروی می کنند که به الگوی VESA معروف است. انجمن استانداردهای الکترونیک ویدئو سازمانی است که این استاندارد را ارائه کرده است. اساساً تضمین می کند که هر پایه دیواری به تلویزیون شما متصل شود. انواع نصب تلویزیون روی دیوار روش های مختلفی دارد که آن ها را بررسی می کنیم.

اکثر پایه‌های دیواری تلویزیون را می‌توان روی دیوار خشک استفاده کرد. معمولاً شامل تمام ابزارها، قطعات و مواد برای ایجاد یک لنگر محکم برای صفحه تخت شما است. برای این کار معمولاً باید از یک گل میخ یاب برای پیدا کردن یک یا دو گل میخ استفاده کنید زیرا حتی نازک ترین تلویزیون ها هنوز هم به طرز شگفت آوری سنگین هستند.

البته همه دیوارها یکسان ایجاد نمی شوند. اگر دیوارهای شما از گچ یا هر نوع سنگ تراشی مانند آجر یا سیمان ساخته شده است، احتمالاً به سخت افزار اضافی برای سوراخ کردن دیوار خود و نگه داشتن تلویزیون در جای خود نیاز خواهید داشت.

توجه به این نکته مهم است که در حالی که الگوی VESA امکان نصب یک الگوی استاندارد را فراهم می کند، اندازه و وزن تلویزیون شما را در نظر نمی گیرد. پایه های دیواری بر اساس اندازه و وزن تلویزیون شما رتبه بندی می شوند. مشخصات پایه دیواری خود را دوبار بررسی کنید تا حداکثر اندازه و وزن صفحه نمایش قابل تحمل را تعیین کنید.

انواع مختلف نصب پایه تلویزیون روی دیوار

به آنچه از پایه دیواری خود می خواهید فکر کنید. آیا می خواهید یک پایه ساده و مستقیم داشته باشید، یا می خواهید توانایی تنظیم زوایای مختلف و تنظیم در پرواز را داشته باشید؟ انواع مختلف پایه های اصلی موجود عبارتند از:

پایه های دیواری تلویزیون ثابت شد

یک پایه تلویزیون ثابت روی دیوار دقیقاً همانطور که انتظار دارید عمل می کند. این نوع تلویزیون ها را در یک موقعیت ثابت و ایمن نگه می دارد. این پایه هیچ جهتی حرکت نمی کند و در یک زاویه خاص کج نمی شود. بزرگترین مزیت این نوع پایه‌های تلویزیون این است که بیشتر آن‌ها با مشخصات پایین در نظر گرفته می‌شوند. البته طوری طراحی شده‌اند که تلویزیون شما را نزدیک دیوار قرار دهند تا ظاهری تمیز و قاب عکس داشته باشند.

علاوه بر گزینه‌های کوچک، متوسط و بزرگ، پایه‌های تلویزیون ثابتی وجود دارد که دارای ویژگی انتشار سریع هستند. حتی برخی از آنها مکانی برای قفل برای تامین امنیت بیشتر در مکان های عمومی دارند. براکت‌های نصب ساده و مقرون‌به‌صرفه، بدون تنظیمات اضافی، صفحه تلویزیون شما را موازی با دیوار نگه می‌دارند. اگر شما عمدتاً مستقیماً در مقابل تلویزیون خود بنشینید و فضای کافی برای نگه داشتن تلویزیون در موقعیت، زاویه و ارتفاع بهینه را داشته باشید، پایه های ثابت صفحه تخت بهترین هستند.

پایه دیواری تلویزیون با شیب

پایه‌های دیواری تلویزیون کج، مانند پایه‌های ثابت، عملکردی را نیز دارند که انتظار دارید. پایه‌های کج‌شده طوری طراحی شده‌اند که می‌توان تلویزیون صفحه‌تخت را روی دیوار قرار داد و به سمت پایین کج کرد تا تابش خیره‌کننده را کاهش دهد و موقعیت دید راحت‌تری ایجاد کند. معمولاً موقعیت ایده‌آل برای تلویزیون دیواری در سطح چشم است که در اکثر اتاق‌های خانوادگی می‌تواند بسیار پایین باشد.

یک پایه کج که بالاتر روی دیوار نصب شده است، تجربه تماشای سطح چشم را تکرار می کند، در حالی که تلویزیون را دور از دسترس حیوانات یا کودکان کوچک نگه می دارد که ممکن است به صفحه نمایش آسیب برساند. این حرکت کج به طور طبیعی تلویزیون را مجبور می کند کمی دورتر از دیوار باشد،

معمولا حداقل دو اینچ. اگر مجبور هستید تلویزیون خود را بالاتر از سطح دید ایده آل قرار دهید، مانند بالای دیوار یا بالای شومینه، پایه های شیب دار بهترین هستند. اگر می‌خواهید میزان شیب تلویزیون دیواری را بدانید، می‌توانیم آنچه را که برای شروع به بیان تنظیمات ترجیحی زاویه باید بدانید، به شما بگوییم.

پایه دیواری تلویزیون فول موشن

پایه‌های دیواری تلویزیون تمام حرکتی کمی متنوع‌تر هستند و گزینه‌های مختلفی دارند. یک براکت دیواری تمام حرکت به صفحه تلویزیون اجازه می دهد تا در جای خود ثابت شود، کج شود، بچرخد یا بچرخد تا تجربه های مختلف مشاهده را ایجاد کند. بسته به ملاحظات ذکر شده در بالا، گزینه هایی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. تلویزیونی که باید در گوشه و بلندی روی دیوار نصب شود، نیاز به پایه‌ای دارد که بتواند از این طرف به طرف دیگر بچرخد یا به سمت بالا و پایین کج شود.

تلویزیون بزرگ و سنگین به یک پایه تمام حرکتی با دو بازو به جای یک بازو نیاز دارد تا وزن آن را محکم‌تر نگه دارد. یک تلویزیون یا صفحه نمایش لمسی که نیاز به جابجایی مکرر دارد باید توسط یک پایه دیواری تلویزیون با بازوی فنر گازی پشتیبانی شود. زیرا حرکات نرم و آسان باشد. این پایه‌ها معمولاً نیاز دارند که تلویزیون حتی دورتر از دیوار باشد، اما اگر تلویزیون شما در اتاقی با نقاط مختلف تماشای مختلف قرار دارد، به ویژه در تنظیمات اتاق کنفرانس، این ممکن است ارزش فداکاری را داشته باشد.

پایه های تخصصی از جمله پایه تلویزیون گوشه دیوار

یک دسته دیگر از پایه‌های دیواری تلویزیون که برای موارد استفاده خاص در نظر گرفته می‌شود، معمولاً به عنوان پایه‌های مخصوص گفته می‌شود. در پایه‌های تلویزیون تخصصی، مفاهیم اصلی همچنان اعمال می‌شوند مانندة کج، تمام حرکت، و کوچک، متوسط و بزرگ، اما طرح‌ها می‌توانند بسیار خاص باشند. پایه‌های سقفی، پایه‌های زیر کابینت، پایه‌های شومینه، پایه‌های گوشه‌ای با دو صفحه دیواری، پایه‌های خرپایی برای استفاده در صحنه و حتی گاری‌ها و پایه‌های موبایل تلویزیون وجود دارد.

با درک بهتر انواع پایه و ویژگی های پایه های دیواری تلویزیون، پاسخ به این سوال که چگونه پایه تلویزیون مناسب را انتخاب کنیم، کمتر دلهره آور است.

محصولات پیشنهادی

چگونه تلویزیون را روی دیوار نصب کنیم؟

تصمیم نهایی در مورد اینکه چه پایه تلویزیونی برای خرید بخریم باید با در نظر گرفتن کیفیت گرفته شود. انتخاب راه حلی با کیفیت بالا برای نصب دیواری تلویزیون با قیمت مناسب از یک برند معروف به جای خرید بر اساس قیمت به تنهایی، راه مطمئن تری برای محافظت از سرمایه گذاری تلویزیون شما است.

صفحات تخت دیواری قرار است ظاهری تمیز و مینیمالیستی ارائه دهند، اما با یک جعبه کابل، کنسول بازی، پخش کننده Blu-Ray و سایر لوازم جانبی کابل HDMI که به تلویزیون نصب شده شما وصل شده اند، رد سیم ها می تواند حواس پرتی را ایجاد کند و ممکن است باعث خراب شدن آن شود. ظاهر تمیزی که هدف شماست

اگر در مورد زیبایی شناسی نگران هستید و یا از آشفتگی کابل ها و سیم های HDMI نگران هستید، چند راه حل برای انتخاب دارید. نصب پایه دیواری تلویزیون نباید دشوار باشد. می توانید سیم ها را در داخل دیوار نصب کنید که به کمک حرفه ای نیاز دارد.

همچنین می‌توانید یک پریز برق در پشت تلویزیون نصب شده خود نصب کنید، که می‌تواند به پنهان کردن سیم‌ها و کابل‌های تلویزیون کمک کند. ممکن است در مورد پخش اینچ سیم‌ها تا زمانی که دستگاه‌های جانبی را به تلویزیون شما متصل می‌کنند، کمتر مفید باشد.

همچنین پوشش های مختلفی برای سیم ها و کیت ها وجود دارد که به استتار و سازماندهی سیم ها کمک می کند تا حداقل نظم را حفظ کند. این سیستم‌ها به عنوان کابل‌های بند ناف نامیده می‌شوند و در هنگام تلاش برای پنهان کردن سیم‌ها ایده خوبی هستند.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.