جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اینورتر کولر چیست؟

اینورتر کولر چیست؟

بلاگ, کولر گازی
اینورتر کولر که این روزها به گوش مصرف کننده ها آشنا است، نوعی فناوری مدرن است که در کولرهای گازی به کار برده می شود. با گرم تر شدن هوا کولرهای گازی طرفداران بیشتری از کولرهای آبی دارند. درست است که این کولرها مصرف برق زیادی دارند، اما قادرند با سرعت زیادی دمای محیط را به دمای مناسب برسانند. کولرهای گازی دارای انواع و اقسام مختلفی هستند و هر مصرف کننده ای با توجه به نیازش دست به انتخاب از میان آنها می زند. اگر دوست دارید درباره کولرهای اینورتر اطلاعات بیشتری به دست آورید خواندن متن را ادامه دهید.

مشخصات و ویژگی های اینورتر

اینورتر یک فناوری است که در کولرهای گازی از آن استفاده می شود. در این فناوری موتور کولر گازی دیگر با دور ثابت کار نمی کند و با تغییر فرکانس برق که در یونیت خارجی انجام می شود، تغییر دور موتور اتفاق می افتد. موتورهای معمولی را در اصطلاح صفر و یک می گویند. به این معنی که یا کولر به طور کامل خاموش است یا با همه توان خودش در حال کار است. ولی اینورتر در شروع با دور کند کار می کند و بعد کم کم بر سرعت آن افزوده می شود. وقتی هم که دمای محیط را به دمای مناسب رساند، از دور موتور کاسته می شود. یعنی در حالت استندبای می ماند و خاموش نمی شود. در صورتی که در کولرهای قدیمی با یکسان شدن دمای محیط به دمای مورد نظر کمپرسور خاموش می شود.

ممکن است این تفکر اشتباه درباره اینورتر وجود داشته باشد که یک قطعه مکانیکی است. اما حقیقت این است که اینورتر فقط یک برد الکترونیکی است. کولرهایی که اینورتر داشته باشند روی آنها برچسب آن را می توان مشاهده کرد. این کولرها خازن راه اندازی ندارند و در عوض به یک برد در یونیت داخلی مجهز شده اند. اینورتر شبیه پدال گاز است و وقتی که لازم باشد سرعت بالا می رود و در صورتی که لازم نباشد در یک سرعت ثابت کارش را ادامه می دهد. اینورترها دارای ظرفیت های مختلفی هستند. یعنی یک کولر گازی 20000 ظرفیت متفاوتی از اینورتر را نسبت به کولر گازی 60000 دارا خواهد بود.

محصولات پیشنهادی

کولر گازی 24هزار ال جی مدل S4UW24K23AE

کولر گازی ۱۲۰۰۰ گری

کولر گازی 18هزار گری مدل S4 MATIC

کولر گازی ۱۲۰۰۰ گری

کولر گازی 12هزار گری مدل S4 MATIC

کاربردهای مختلف اینورتر

نحوه کار اینورتر در کولر درست شبیه اینورتر در یخچال و فریزر است. از اینورتر در دستگاه های مختلف دیگری هم استفاده می شود که از آن جمله می توان به پنل های خورشیدی، دستگاه های جوش و خودروهای برقی اشاره کرد. از این فناوری در پمپ های خانگی و صنعتی، آسانسورها، منابع برق اضطراری، قطارهای برقی و پارکینگ های طبقاتی نیز استفاده می شود. صنایع مختلفی مثل چاپ و پلاستیک هم می توانند این فناوری را به کار ببرند.

مزایای اینورتر کولر چیست؟

کولرهای گازی اینورتر این روزها طرفداران بیشتری از کولرهای گازی معمولی پیدا کرده اند. زیرا مصرف آنها با مزایای بیشتری همراه است. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهم ترین مزیت این کولرها را می توان کاهش حدود 30 تا 60 درصدی مصرف انرژی دانست. همین مسئله موجب کاهش هزینه های برق کولر گازی می شود.
 • صدای کار کردن این کولرها از کولرهای معمولی بسیار کمتر است.
 • این کولرها برای مناطقی که آب و هوای معتدل دارند مناسب است.
 • کمپرسور این کولرها به طور مداوم خاموش و روشن نمی شود تا به آن فشار وارد شود و برق مصرفی کولر برای استارت اولیه زیاد نیست.
 • ممکن است این طور به نظر برسد که کولرهای بدون اینورتر به دلیل این که خاموش می شوند و مدام در حال کار نیستند، کمتر مستهلک می شوند. ولی باید به این نکته توجه داشت که کولر زمانی مستهلک می شود که استارت اولیه زده می شود.
 • دمای محیط در زمان وجود یک کولر اینورتر یکنواخت تر خواهد بود.
 • سرعت سرمایش و گرمایش در این کولرها بالاتر است.
 • نه تنها عمر موتور کولر افزایش پیدا می کند، بلکه تغییر سرعت موتور و چرخش آن هم در کولر اینورتر بیشتر می شود.

به دلیل این که کولر گازی های بدون اینورتر آمپر بالایی دارند، گرمای اضافی در خود کولر به وجود می آید. این گرما در دمای محیط اثرگذار است و انرژی بالایی بابت آن به هدر می رود.

مزایای اینورتر کولر چیست؟

از معایب کولرهای گازی اینورتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کولرهای اینورتر به علت داشتن فناوری مدرن از کولرهای معمولی قیمت گران تری دارند.
 • این کولرها نسبت به نوسان برق حساس هستند. در مکان هایی که نوسان برق بالایی دارند، استفاده از این کولرها توصیه نمی شود.
 • با نوسان برق امکان سوختن اینورتر که یک برد الکتریکی است وجود دارد. تعویض اینورتر هزینه بالایی دارد. در صورتی که با سوختن کولرهای گازی بدون اینورتر تنها کافی است خازن عوض شود که به هزینه زیادی نیاز ندارد.
 • عمر این کولرها بیشتر است، اما در صورت نیاز به تعمیر به دلیل پیچیدگی هایی که در سیستم آنها وجود دارد، باید از تعمیرکارهای متخصص کمک گرفته شود.

راه های تشخیص کولر گازی اینورتر اصل

کولرهای گازی اینورتر این روزها مصرف بیشتری از کولرهای معمولی دارند. این دستگاه نیز مانند دیگر دستگاه های مختلف موجود در بازار به صورت اصل و تقلبی عرضه می شود. لازم است که طرفداران این دستگاه بتوانند کولرهای اصلی را از تقلبی تشخیص دهند. مهم ترین مسئله ای که باید در زمان خرید این دستگاه مد نظر داشت این است که تنها باید از مراکز معتبر اقدام شود که کولرها را در بسته بندی های مناسب و سالم و همچنین با ضمانتامه به خریدار تحویل می دهند. با کمی دقت می توان به تفاوتی که برد اینورتری که به جای خازن در آن وجود دارد پی برد. این کولرها به طور معمول با گاز مبردی کار می کنند که می توانید این مورد را در برچسب فنی کولر بررسی کنید. مصرف آمپر و مجهز بودنشان به برد فرمان در یونیت خارجی از دیگر مشخصات کولرهای اینورتر دار اصل است.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.