جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بهترین اب میوه گیری

بهترین اب میوه گیری ها چه ابمیوه گیری هایی هستند؟

بلاگ

شما اهمیت حفظ یک رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات تازه را می دانید. مواد مغذی به طور غیرقابل انکاری برای سلامتی و تندرستی مهم هستند. مشکل این است که تهیه و مصرف تمام میوه ها و سبزیجاتی که واقعاً به آن نیاز داریم، همیشه آسان نیست. جای تعجب نیست که چرا باید بدنبال بهترین اب میوه گیری باشید. در دهه های اخیر ابمیوه گیری ها از محبویت زیادی بر خوردار هستند.

ویژگی های بهترین اب میوه گیری

فرآیند آب میوه گیری ممکن است ساده به نظر برسد، اما طرح های مختلفی در بازار وجود دارد که از هر دو طرف دارای مزایا و معایب هستند. اکثر آبمیوه گیری های خانگی یا گریز از مرکز یا جونده هستند. برای تشخیص اینکه بهترین ابمیوه گیری، باید زمینه استفاده از آن را مشخص کنید.

ابمیوه گیری های گریز از مرکز

آبمیوه گیری های گریز از مرکز از یک سبد مشبک فلزی با روکش تیغه چرخان برای خرد کردن میوه ها و سبزیجات به تفاله استفاده می کنند. نیروی جاذبه آب را از طریق مش به پایین می کشد و به فنجان آبمیوه می رساند، در حالی که نیروی گریز از مرکز، خمیر باقیمانده را به سمت بالا و روی کناره سبد به سطل زباله متصل می کند.

این نوع آبمیوه گیری سریع، آسان برای استفاده است و به طور کلی به قطعات کمتری نیاز دارد، بنابراین تمیز کردن آسان تر است. آبمیوه‌گیری‌های گریز از مرکز می‌توانند هنگام آبگیری سبزی‌های سفت کوتاه شوند، زیرا محصول به اندازه کافی روی صفحه فشار داده نمی‌شود تا مقدار زیادی آب‌میوه گرفته شود و بیشتر آن به سطل زباله ختم می‌شود. این نوع همچنین می تواند باعث اکسیداسیون در آب میوه شود که منجر به کف و جدا شدن بیشتر می شود.

ابمیوه گیری جونده

آبمیوه گیری های جونده گاهی اوقات به عنوان آبمیوه گیری کند نیز شناخته می شوند. برخی به صورت عمودی و برخی به صورت افقی عمل می کنند، اما هر دو به یک شکل عمل می کنند. این نوع آبمیوه‌گیری‌ها از مارپیچ برای له کردن آهسته محصول در برابر یک صافی استفاده می‌کنند تا آب میوه از خمیر جدا شود. محصول بدون له شدن توسط مارپیچ نمی تواند عبور کند و به همین دلیل می تواند آب بیشتری از محصولات سخت تر استخراج کند.

بسیاری بر این باورند که آب میوه گیری های کند یا جونده کف، حرارت و اکسیداسیون کمتری ایجاد می کنند. البته مواد مغذی بیشتری به آب میوه منتقل می شود و ضایعات کمتری وجود دارد. این نوع آبمیوه‌گیری‌ها نسبت به آبمیوه‌گیری گریز از مرکز زمان بیشتری می‌برند، اما در نهایت آبمیوه بیشتری تولید می‌کنند. یکی از نکات منفی این نوع آبمیوه گیری این است که غذایی که به اندازه کافی کوچک توسط مارپیچ له نمی شود. البته ممکن است داخل آن گیر کند و کاربر مجبور شود مکانیسم را برعکس کند یا کل آبمیوه گیری را از هم جدا کند تا پاک شود. 

کدام آبمیوه گیری سالم ترین است؟

همه آبمیوه‌گیری‌ها آب میوه‌ها و سبزیجات تازه فشرده شده تولید می‌کنند و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر یک از انواع آبمیوه‌گیری آب میوه‌ای با مواد مغذی کمتری تولید می‌کنند. مقداری گرما ممکن است انواع خاصی از ویتامین ها را آزاد کند، اما بیشتر مطالعات این آزمایش را با دمای بالاتر از 180 درجه فارنهایت انجام داده اند که هیچ آبمیوه گیری به آن نزدیک نمی شود.

آبمیوه گیری های جونده می توانند آب بیشتری استخراج کنند و آب میوه بیشتر به معنای مواد مغذی بیشتر است. آبمیوه گیری های جونده معمولا «سالم تر»به نظر می رسند. با این حال، مقداری آب میوه بهتر از بدون آبمیوه است، بنابراین باید آبمیوه گیری را انتخاب کنید که مناسب سبک زندگی و بودجه شما باشد. وجود مقداری آب میوه بهتر از این است که اصلا آبمیوه ای نباشد. بنابراین باید آبمیوه گیری را انتخاب کنید که مناسب سبک زندگی و بودجه شما باشد.

آنچه در مورد تمیز کردن آبمیوه گیری باید بدانید

بسیاری از آبمیوه گیری ها دارای قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند، اما برخی از آنها اینگونه نیستند. مهم ترین نکته در مورد تمیز کردن آب میوه گیری این است که میوه ها و سبزیجات حاوی رطوبت و شکر هستند. اگر آبمیوه‌گیری فوراً تمیز نشود، تمام تکه‌های خمیر و آبمیوه چسبناک می‌تواند تمیز کردن را بسیار دشوارتر کند. تمام آبمیوه‌گیری‌هایی که آزمایش کردیم با برس‌های اسکراب دستی همراه بودند تا به تمیز کردن ذرات از صفحه‌های توری ریز که آب میوه را از پالپ فیلتر می‌کنند، کمک کنند.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.