جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تاریخچه لوازم برقی

تاریخچه لوازم برقی

بلاگ

زمان بزرگترین سرمایه انسان است. رشد و کمال در سایه ایجاد تجربه های جدید، شناختن ها، ایجاد ارتباطات و از همه مهمتر تفکر حاصل می‌شود. شاید در آینده های دور مردم به جای پول زمان ذخیره کنند هر چند که هنوز ارزش و اهمیت آن برای انسان به اندازه ای که باید نیست. بریم که لوازم برقی را بشناسیم.

بنجامین هاف میگوید نمی‌توانید در زمان صرفه جویی کنید در هر حال میگذرد شما فقط میتوانید عاقلانه یا احمقانه از آن استفاده کنید…انتخاب با شماست!

لوازم برقی امروزی بسیاری از مسئولیت ها را به عهده میگیرند. سال ها پیش پخت غذا برای خانم های کدبانوی خانه دار از صبح زود تا ظهر طول میکشید و همین برای وعده شام از ظهر تا شب.

حال تصور کنید بهترین غذا ها را میتوانید با یک اجاق فر گازی یا یک توستر برقی در کمترین زمان تهیه کنید. چند ساعت زمان در حساب شما ذخیره شد!

مثلا در گذشته زمان زیادی صرف شستو شوی لباس میشد اما یک ماشین لباس شویی حتی احتیاج به حضور شما برای نظارت را نیاز ندارد. طبیعتا ماشین ظرف شویی هم به همین شکل به شما کمک میکند. یا حتی یخچال، دیگر نیاز نیست هر دو روز خرید کنید. لوازم مورد خوراکی های مورد نیازتان را تهیه میکنید و تا یک ماه یا حتی بیشتر خیالتان راحت است.

با استفاده از لوازم برقی با کیفیت زمان ذخیره می کنید تا بتوانید علاقه های تان را دنبال کنید.

یخچال

محصولات پیشنهادی

یخچال ال جی ساید j267

یخچال ال جی ساید x257

یخچال ساید سامسونگ مدل rs50

یخچال‌های اتوماتیک که با ترموستاتیک کنترل می‌شوند و با برق یا گاز کار می‌کنند، در دهه 1930 رایج شدند. با این کار، الزام صاحب خانه برای ماندن در خانه برای استقبال از مرد فروشنده یخ هر روز کمتر شد. سابقه این جعبه ها حداقل به 3000 سال قبل از چینی‌ها برای ذخیره یخ در غارها برای حفظ غذاها بازمی‌گردد.

عصر جدید و توسعه غذاهایی که نیاز به انجماد دارند، به سرعت منجر به استفاده خانگی از یخچال فریزرهای ترکیبی شد که می توانست دمای محفظه فریزر را تا 9- درجه سانتیگراد حفظ کند – به اندازه کافی سرد برای نگه داشتن غذاهای سریع منجمد برای مدت زمان طولانی. هفته ها یا ماه ها این به نوبه خود منجر به فریزر جداگانه ای از نوع سینه شد. که اغلب می توانست دمای-18 درجه سانتیگراد را حفظ کند.فریزرهای عمودی به سبک کابینت ساخته شدند و در سال 1937 فریزرهای خانگی به عنصر مهمی در بازار تبدیل شدند.

لوازم برقی اشپز خانه

زمانی که موتورهای الکتریکی با قدرت اسب بخار پایین ساخته شدند، از آنها برای تأمین انرژی وسایلی مانند چرخ گوشت آشپزخانه و تخم مرغ کوب استفاده می شد که منجر به تولید همزن برقی کیک، مخلوط کن و در دهه 1970 به غذاسازهای همه کاره برای ورز دادن خمیر و پوره شد. کار هایی مانند آب میوه گیری، رنده کردن پنیر، خورد کردن سبزیجات و سالاد، چرخ کردن گوشت و بسیاری از کارهای آشپزی دیگر را انجام دهند. درب بازکن های برقی قوطی که برخی از آنها دارای قابلیت تیز کردن با چاقو و قیچی بودند، در بسیاری از خانه ها جایگزین درب بازکن های قوطی دستی شدند.

اکنون یک موتور الکتریکی، فریزر بستنی را که قبلاً با نیروی دستی کار می کرد، می چرخاند. چاقوهای برقی رفت و برگشتی یا تیغه‌های چرخشی برش می‌توانند خستگی را از کارهای غیرضروری برش نان یا گوشت کم کنند.

محصولات پیشنهادی
تلویزیون سونی مدل x90k

تلویزیون سونی مدل x90k اینچ 55

تلویزیون سونی مدل x80k اینچ 55

تلویزیون سونی مدل x85k 55 اینچ با بهترین قیمت

تلویزیون سونی مدل x85k اینچ55

ماشین ها لباس شویی

اولین آزمایش های شستوشو در اوایل قرن بیستم آغاز شد. و در اوایل قرن بیستم، موتور الکتریکی مخصوص این هدف طراحی شد. در دهه 1920، ماشین‌های لباسشویی برقی با کنترل دستی به بازار عرضه شد. برخی از آنها از همزن و برخی دیگر از یک حرکت لرزشی برای از بین بردن خاک استفاده می‌کردند.

این پیشرفت به زودی توسط خشک کن های اتوماتیک لباس برقی یا گازی (گاهی اوقات در یک ماشین ترکیبی با یک ماشین لباسشویی خودکار گنجانده می شود) دنبال شد که با دکمه قابل برنامه ریزی بودند تا گرما را به تنهایی یا هوای گردشی گرم یا سرد را برای یک دوره زمانی از پیش تعیین شده یا تا زمانی که لباس ها در داخل لباس ها قرار می گیرند، تامین کنند.

محصولات پیشنهادی

لباسشویی ال جی 4V9 کیلویی 12

لباسشویی ال جی 4v5

ماشین لباسشویی ال جی 4v5

ماشین لباسشویی ال جی مدل 2j3

ماشین لباسشویی ال جی مدل 2j3

لوازم خانگی اتو ها برقی

 اتو های برقی و سایر ماشین‌های اتو اولین پیشرفت‌های لباس‌شویی خانگی بودند. اما تا حد زیادی به دلیل بازاریابی روزافزون اتوهای برقی پیچیده، به جذابیت جهانی ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن خودکار دست پیدا نکردند. این دستگاه‌های اخیر طیف وسیعی از کنترل‌های دما را ارائه می‌کردند و به کاربر این امکان را می‌دادند که پارچه‌ها را به صورت خشک، اتو کرده با بخار ساطع شده از سطح زیرین اتو، یا مرطوب کردن مواد با بخار آب به سمت پایین از دماغه اتو انتخاب کند.

جارو برقی

برای اینکه مراقبت از کف‌پوش‌ها کم‌تر باشد، کف‌شوی‌های برقی و واکس‌کننده‌های برقی را در بازار لوازم برقی قرار دادند، گاهی اوقات همراه با جاروبرقی برای تمیز کردن فرش و در سال 1908 یک جاروبرقی. برای تمیز کردن فرش ها، همیشه لازم بود که گرد و غبار آنها را از بین ببریم.

در این زمان، مخترعان در تلاش بودند تا از یک جاروبرقی کوچک برای تمیز کردن فرش‌ها استفاده کنند و در سال 1908 یک جاروبرقی در تولید شد که حالت عمودی مدرن داشت و با یک برس چرخان برای از بین بردن کثیفی، مکش ارائه شده توسط موتور و فن، و کیسه ای برای جمع آوری گرد و غبار و زباله پیشرفت‌های بعدی طرح‌های مختلفی را اضافه کردند:

یک مدل قوطی ساخته شد که دارای یک محفظه گرد و غبار یکبار مصرف در مجاورت فن و موتور در یک محفظه فلزی بود. و برای از بین بردن ذرات کثیفی کاملاً به خلاء متکی بود. و یک طرح دیگر، یک قوطی «نازل نیرو»، خلاء را با یک برس چرخانده الکتریکی در نازل پیکاپ تقویت کرد تا کثیفی را از جای خود خارج کند.

لوازم خانگی کولر

محصولات پیشنهادی

کولر گازی 24هزار ال جی مدل S4UW24K23AE

کولر گازی ۱۲۰۰۰ گری

کولر گازی 18هزار گری مدل S4 MATIC

کولر گازی ۱۲۰۰۰ گری

کولر گازی 12هزار گری مدل S4 MATIC

فن تنها وسیله برقی خانگی بود که برای راحتی شخصی در سال های ابتدایی قرن بیستم استفاده می شد. فن های بزرگ چهار پره که به آرامی زیر موتورهای سقفی می‌چرخند، گرما را در زمستان به گردش در می‌آورند. و هوا را برای خنک‌کردن در تابستان تحریک می‌کنند.

کولر های نسل بعد به صورت عمودی ساخته شدند. و با یک دستگاه نوسانی که آن را از طریق یک قوس به جلو و عقب حرکت می داد. به فرد امکان داد تا گردش خود را در بخشی از اتاق متمرکز کند. کولر های گازی با موتور الکتریکی راه خود را به واحدهای تهویه مطبوع به اندازه اتاق باز کرد که می شد. آن‌ها را روی طاقچه پنجره یا در دهانه دیوار نصب کرد.

برای کاهش رطوبت در اتاق کولر ها مجهز به رطوبت گیر شدند. هوای اتاق توسط فن از یک کویل خنک‌کننده عبور می‌کند که رطوبت روی آن متراکم می‌شود و سپس به داخل ظرف می‌ریزد. برعکس، هوایی که رطوبت نسبی آن دلپذیری کمی داشت. می توانست توسط یک مرطوب کننده مرطوب شود و از یک فن برای دمیدن هوای خشک از طریق یک پد مرطوب استفاده می کرد.

تحول در لوازم خانگی

پیشرفت های فناوری را می توان به راحتی در تاریخ بشر ردیابی کرد – فقط کافی است به تلویزیون ها نگاه کنید. چیزی که زمانی یک جعبه بزرگ در مرکز سرگرمی شما بود، اکنون یک صفحه تخت است که می توانید آن را روی دیوار خود نصب کنید. حتی نحوه مصرف محتوا در صفحه نمایش با افزایش خدمات پخش تغییر کرده است. امروز، ما نوآوری‌هایی را جشن می‌گیریم که همچنان ما را از خانه‌هایمان سرگرم می‌کنند، همانطور که با تاریخچه تلویزیونی در طول دهه‌ها هماهنگ می‌شویم.

اولین تلویزیون سه بعدی در سال 2010 معرفی شد که توسط فیلم های پرفروش سه بعدی آن زمان مانند آواتار جیمز کامرون تحریک شد. سرویس‌های استریم و نسخه‌های موبایلی آن‌ها نحوه تعامل مردم با صفحه‌نمایش‌ها را در دهه ۲۰۱۰ تغییر داده‌اند. امروزه به دلیل هوشمند شدن گوشی ها مردم کمتر از تلویزیون استفاده می کنند.

تلویزیون های  4K Ultra HDرای اولین بار توسط ال‌جی در سال 2012 منتشر شد. و مدتی است که مجموعه‌های p1080 «Full HD» را با شبکه‌های تلویزیونی پخش بیشتری که وضوح 4K را با سرعت فزاینده‌ای ارائه می‌کنند. از جایگاه خارج کرده‌اند – و حتی برنامه‌های 8K در افق وجود دارد. اگر 4K HD Blu Rays و محتوای استریم K HD4 نشانه‌ای هستند، برنامه‌نویسی K4 اینجاست.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.