جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تعویض فیلتر یخچال ال جی

تعویض فیلتر یخچال ال جی

بلاگ

تعویض فیلتر یخچال ال جی چه زمانی باید صورت گیرد؟ وقتی امکان تمیز کردن فیلتر در یخچال وجود نداشته باشد وقت عوض کردن آن است. از آنجا که یخچال ها به آب شهری متصل می شوند، برای تصفیه کردن آب فیلتر دارند. البته از این فیلترها بیشتر در یخچال های ساید بای ساید استفاده می شوند. لازم است که هر از چند گاهی برای تمیز کردن آنها اقدام شود. به مرور زمان فیلترها آنقدر کثیف می شوند که نمی توان آنها را تمیز کرد. در این مواقع است که چاره ای جز عوض کردن فیلتر قدیمی با یک فیلتر جدید وجود ندارد.  

اهمیت تعویض فیلتر یخچال

تعویض فیلتر یخچال ال جی باید به موقع انجام شود. زیرا به تعویق انداختن آن موجب می شود که فیلتر به مکانی برای رشد باکتری ها تبدیل شود. به مرور ممکن است قطعات دیگر هم شروع به خراب شدن بکنند. یخچال ها دو نوع فیلتر خارجی و داخلی دارند. بعضی از آنها یک فیلتر دارند و در بعضی هم هر دو فیلتر را می توان با هم دید. برای یخچال هایی که فقط یک فیلتر داخلی دارند می توان یک فیلتر خارجی هم تهیه کرد و کیفیت آب را بالا برد.  

در بیشتر یخچال ها فیلتر را بالای سقف کار می گذارند. در بعضی از مدل های دیگر فیلتر زیر محفظه یخ که در درب یخچال است قرار می گیرد. محل فیلتر خارجی هم پشت یخچال است که محل ورود آب است.   نحوه تعویض فیلتر داخلی یخچال ال جی با فیلتر خارجی متفاوت است و برای هر کدام باید اقدام های لازم صورت گیرد.

مراحل تعویض فیلتر داخلی یخچال

برای تعویض فیلتر یخچال ال جی باید به ترتیب زیر عمل کرد:

  • یخچال را باید کمی جلو کشید تا بتوان به فیلتر دسترسی پیدا کرد.
  • پیش از هر کاری باید شیر آب ورودی را بست که با پیگیری مسیر شلنگ می توان آن را پیدا کرد.
  • آب مانده در محفظه باید خالی شود. در صورت نیاز می توان مواد غذایی درب یخچال را خارج کرد.
  • کلیدی در انتهای فیلتر وجود دارد که با فشار دادن آن می توان فیلتر را بیرون آورد.
  • محل فیلتر باید به خوبی تمیز شود.
  • نحوه تعویض فیلتر یخچال ال جی به این شکل است که فیلتر جدید باید در محل مخصوص قرار گیرد و درست در جای خودش نصب شود.
  • فیلتر را باید به سمت بالا برد و درب آن را بست. بعد از اطمینان از قرار گرفتن فیلتر در جای درست می توان شیر آب را باز کرد. بعد می توان یخچال را به سر جایش برگرداند و از آن استفاده کرد.

مراحل تعویض فیلتر خارجی یخچال

برای تعویض فیلتر یخچال ال جی که در خارج کار می گذارند ابتدا باید یخچال را جلو کشید و شیر آب را بست. با کشیدن ضامن بیضی شکل فیلتر می توان شلنگ را آزاد کرد. برای خارج کردن فیلتر با اتصال میله ای می توان از پیچ گوشتی استفاده کرد. فیلترهایی که اتصال مهره ای دارند با باز کردن مهره بیرون می آیند. بعد از جدا کردن فیلتر قدیمی می توان فیلتر جدید را جای آن قرار داد. بعد هم همه چیز را دوباره به سر جای اولش برگرداند و شیر آب هم باید باز شود. برای تشخیص جای صحیح فلیتر می توان به علامتی که روی آن است دقت کرد. 

زمان تعویض فیلتر یخچال

به طور معمول، زمان تعویض فیلتر یخچال ال جی در دفترچه راهنما هم آورده شده است. در مجموع شاید بهترین زمان عوض کردن فیلتر ۶ یا ۹ ماه یک بار باشد. به این ترتیب، می توان کارکرد بهتری را از یخچال دریافت کرد. زمان تعویض فیلتر به میزانی که مصرف کننده از یخچال و آبسردکن استفاده می کند هم بستگی دارد. حتی در مواردی تعویض بعد از یک سال هم انجام می شود و مصرف کننده در طی این مدت با مشکل خاصی مواجه نمی شود.

از طرف دیگر، وقتی تصفیه آب به خوبی صورت نگیرد و آب مزه بدی پیدا کند می توان برای تعویض فیلتر اقدام کرد. در مواردی که مصرف کننده با کاهش فشار آب از آبریز یخچال رو به رو شود، احتمال این که فیلتر خراب شده یا تاریخ مصرف آن گذشته باشد وجود دارد. یک نشانه دیگر تعویض فیلتر یخچال ال جی این است که درجه دمای یخچال به شکل چشمک زن در می آید و به صورت خودکار خاموش و روشن می شود.

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

ممکن است برخی از مصرف کنندها به دنبال حسگری در یخچال باشند که کارکرد فیلتر یخچال را نشان دهد. یا این پرسش برایشان مطرح شود که کارکرد فیلتر سنجش می شود یا خیر؟ تعویض فیلتر یخچال ساید ال جی با توجه به نشانگر آن صورت می گیرد. هر وقت که مصرف کننده آن را ریست کرده باشد، به صورت خودکار ۶ ماه بعد زمان تعویض را اعلام می کند. در واقع، عملکرد سیستم به شکل دستی است و هر زمانی که ریست شود، ۶ ماه بعدش را در نظر می گیرد. یعنی وقتی یخچال خاموش شود، دوباره امکان ریست شدن نشانگر وجود دارد.  

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.