جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دلایل خرابی کولر گازی ال جی

خرابی کولر گازی ال جی

بلاگ, کولر گازی

خرابی کولر گازی ال جی و مشکلاتی که در این دستگاه دیده می شود، دلایل زیادی دارد. در واقع، به طور معمول مصرف کننده ها با تعدادی از ایرادهای شبیه به هم در زمان استفاده از این کولرهای گازی مواجه می شوند. برای همه این مشکلات راه حل هایی هم وجود دارد. یکی از برندهای پرطرفدار در بین مصرف کنندگان کولر گازی برند ال جی است. این کولرها در سه مدل ایستاده، پنجره ای و دو تیکه در بازار در دسترس اند. برای تعمیر و اصلاح آنها می توان از تعمیرکارهای متخصص و ماهر کمک گرفت. مصرف کنندگان کولرهای گازی ال جی ممکن است با مشکلاتی که در ادامه آورده شده است رو به رو شده باشند. 

مزایای کولر گازی ال جی

از مزایای استفاده از کولر برند ال جی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این کولر گازی یونیزه کننده است. یعنی خوشه های یونی دارد که از ایجاد بوی بد و هوای کثیف در فضا جلوگیری می کنند.
 • در مقایسه با برندهای دیگر این کولر گازی در موقع کار سر و صدای کمتری ایجاد می کند.
 • مصرف انرژی برق در آن بهینه است.
 • با داشتن ویژگی تمیزکنندگی اتوماتیک مانع از وارد شدن باکتری ها و قارچ ها در داخل سیستم می شود.
 • این کولرها به فیلترهای سیکلوترون پلاسما مجهز هستند. این فیلترها از وارد شدن قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کنند. 

مشکلات رایج

خرابی کولر گازی ال جی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • فیلترهای هوا از مهم ترین قطعات موجود در این کولرها هستند. تمیز بودن آنها اهمیت زیادی در کارکرد آنها دارد. با توجه به فضایی که کولر در آن کار می کند، این فیلترها به خود آلودگی هایی را جذب می کنند. کثیف شدن آنها می تواند کار کولر را مختل کند.
 • ممکن است بعد از مدتی کولرهای گازی کمتر دمای محیط را سرد کنند. این مسئله به دلیل کم شدن گاز در کولر گازی رخ می دهد.
 • یکی دیگر از این مشکلات رایج ایجاد اختلال در سیکل سرمایی کولر گازی است که به علت خرابی فن به وجود می آید.
 • از دیگر مشکلات آن می توان به خراب شدن برد الکتریکی کولر گازی اشاره کرد. ممکن است دستگاه خاموش شود یا این که مطابق با برنامه ای که مصرف کننده به آن داده است کار نکند. این مشکلات ممکن است در صورت خراب شدن برد فرمانی به وجود می آیند.
 • این دستگاه ها با دچار مشکل شدن ممکن است به یک باره خاموش شوند که شاید در اثر ایجاد ایراد در سیم کشی و اتصالات کولر باشد.
 • احتمال نشت کردن آب از کولر گازی نیز وجود دارد. بسته شدن راه آب خروجی و خراب شدن پنل داخلی ممکن است دلیل ریزش آب از کولر گازی باشد.
 •       کم شدن گاز کولر گازی یا آلوده شدن فیلترها ممکن است موجب دیدن شدن برفک در لوله های دستگاه شود.
محصولات پیشنهادی

کولر گازی 24هزار ال جی مدل S4UW24K23AE

کولر گازی ۱۲۰۰۰ گری

کولر گازی 18هزار گری مدل S4 MATIC

کولر گازی ۱۲۰۰۰ گری

کولر گازی 12هزار گری مدل S4 MATIC

دیگر مشکلات رایج در کولرهای گازی ال جی

خرابی کولر گازی ال جی می تواند به این شکل باشد که روشن نشود. نخستین علت آن می تواند این باشد که دوشاخه دستگاه به برق وصل نشده باشد. اگر سیم های داخلی دستگاه نیز خراب شود، ممکن است دستگاه روشن نشود.

گاهل هم باد کولر گازی سرد می شود، اما به شکل اتوماتیک قطع نمی شود. در این مواقع باد کولر گازی خیلی سرد می شود که ممکن است به علت خراب شدن ترموستات دستگاه باشد. گاهی ممکن است لوله ها گرم شوند. در این صورت کولر گازی به شارژ مجدد نیاز دارد. برای شارژ کولرهای گازی باید به نمایندگی های معتبر مراجعه شود. در صورت شارژ غیر اصولی ممکن است مصرف کننده به زودی دوباره با این مشکل مواجه شود.

اگر در موقع روشن کردن کولر گازی برق ساختمان قطع شود، چند دلیل ممکن است داشته باشد. اگر یکی از اتصال های داخلی دستگاه اشتباه باشد، این اشکال به وجود می آید. نیاز است که سیم ها بررسی شوند. در صورت وجود نداشتن مشکل در این بخش ها، خازن ها باید کنترل شوند. در صورت وجود آسیب جدی در خازن ها باید آنها را تعویض کرد. 

گاهی کولر گازی باد گرم می زند که دلیل آن می تواند خراب شدن برد دستگاه باشد. گاهی لازم است گاز کولر گازی شارژ شود و یا ممکن است کمپرسور آن به تعمیر نیاز داشته باشد. در صورتی که علت باد گرم اورلود شدن آن باشد، برای تعمیر آن باید از افراد متخصص کمک بگیرید. باد گرم دستگاه ممکن است در اثر خراب شدن استارت آن باشد.

دلایل شنیدن سر و صدا از کولرهای گازی ال جی

وجود صداهای غیر معمول در موقع خرابی کولر گازی ال جی می تواند آرامش مصرف کننده ها را به هم بریزد. این اشکال علت های گوناگونی دارد. یونیت داخلی دستگاه می تواند دچار مشکل شود. از روی سر و صداهای کولر گازی می توان خراب شدن یونیت خارجی را نتیجه گرفت. بالانس نبودن فن یونیت خارجی هم می تواند موجب آن باشد. در صورتی که فن داخلی هم خراب شود، ممکن است سر و صداهایی در حین کار ایجاد کند.

لق شدن پایه های کمپرسور نیز می تواند در ایجاد سر و صدا مؤثر باشد. گاهی ممکن است تراز نبودن کولر گازی منشأ سر و صداها باشد که با یک تراز می توان این مشکل را بر طرف کرد. در صورتی که فن یا کمپرسور از جای خود بیرون بیایند هم سر و صدا تولید می شود. پوسیده شدن لاستیک های ضربه گیر هم موجب ایجاد سر و صدا در کولر گازی می شود. در صورتی که پیچ و مهرهای قطعات مکانیکی شل شوند سر و صدا از کولر به گوش می رسد که با یک آچار می توان آنها را محکم کرد. 

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.