جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سرویس و نگهداری از کولر گازی

سرویس و نگهداری کولر گازی به چه صورت است؟

بلاگ, کولر گازی

احساس می کنید که کولر گازی شما به اندازه گذشته موثر نیست؟ حتی برای مناطق شمالی کشور که اب و هوای معتدل دارند، موج گرما می‌تواند در تابستان بیش از حد احساس شود. بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شوید سرویس و نگهداری کولر گازی به شکل مرتب انجام شود تا  هوای مطبوع و خنک را تامین کند.

وقت گذاشتن برای انجام تعمیر و نگهداری منظم تهویه مطبوع باعث می شود که همیشه هوای خنک در نوک انگشتان خود داشته باشید. علاوه بر سرویس‌دهی منظم، دانستن اینکه چگونه واحد تهویه مطبوع خود را در مواقع ضروری تمیز کنید، باعث می‌شود کارها در تمام تابستان به‌خوبی کار کنند.

چگونه بفهمیم به سرویس و نگهداری کولر گازی نیاز داریم یا خیر

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است کولر گازی شما را با مشکل مواجه کند، اما توجه به علائم غیرعادی به این معنی است که می توانید قبل از تبدیل شدن به مشکل جدی تر، مشکل را حل کنید.

اگر متوجه هر یک از مشکلات زیر شده اید، احتمالاً وقت آن رسیده است کولر گازی اسپلیت شما به یک سرویس و نگهداری نیاز دارد.

  • هیچ هوای خنکی از واحد تهویه مطبوع شما خارج نمی شود، یا خنک شدن اتاق شما بیش از حد معمول طول می کشد.
  • شما یک نشتی، نقاط مرطوب یا قطرات آب در اطراف واحد تهویه مطبوع خود مشاهده کرده اید.
  • کولر اسپلیت شما در حال لرزش، وزوز یا صدای عجیبی است.
  • اتاقی که اسپلیت در آن نصب شده است بوی راکد یا کپک زدگی می دهد، گویی آب کثیفی در آن نزدیکی وجود دارد.

به نظر می رسد دستگاه شما به سرعت خنک می شود یا اغلب اوقات خود را خاموش و روشن می کند.

محصولات پیشنهادی

کولر گازی 24هزار ال جی مدل S4UW24K23AE

کولر گازی ۱۲۰۰۰ گری

کولر گازی 18هزار گری مدل S4 MATIC

کولر گازی ۱۲۰۰۰ گری

کولر گازی 12هزار گری مدل S4 MATIC

آیا کولر گازی نیاز به سرویس نگهداری منظم دارند؟

توصیه می شود که تهویه مطبوع خود را تقریباً دو بار در سال سرویس کنید: یک بار در پاییز و یک بار در بهار. سرویس‌دهی منظم در این زمان به شما کمک می‌کند تا قبل از اینکه شدیداً به تهویه مطبوع خود نیاز داشته باشید. هر مشکلی را برطرف کنید، بنابراین می‌توانید به محض نیاز از هوای سرد لذت ببرید. 

اگر دستگاه تهویه مطبوع مدرن تری دارید که دارای ترموستات هوشمند است، مهندس شما نیز می تواند این مورد را بررسی کند و اطمینان حاصل کند که به همان اندازه که باید به نیازهای شما واکنش نشان می دهد. این به شما کمک می کند تا میزان مصرف خود را کنترل کنید و میزان انرژی خروجی خود را بسیار راحت تر پیگیری کنید. انجام این مراحل به شما در صرفه جویی در هزینه و همچنین کاهش قابل توجه تولید انرژی کمک می کند.

علاوه بر سرویس‌دهی منظم، مراقبت روزانه از واحد تهویه مطبوع باعث می‌شود که همیشه بهترین نتایج را در تمام طول سال دریافت کنید. هر چه دستگاه شما برای خنک کردن خانه شما سخت تر کار کند، کارایی آن کمتر خواهد بود. علاوه بر افزایش قبض های ماهیانه در تابستان،کولر گازی اسپلیت به سادگی خانه شما را تا آنجا که می تواند خنک نگه نمی دارد.

چگونه می توانید کولر گازی خود را تمیز کنید؟

مجموعه ای از کولر های گازی اسپلیت وجود دارد که می توانید بسته به نیاز و اندازه خانه خود نصب کنید. اکثر واحدهای مدرن تر، مانند سیستم اسپلیت سیستم تهویه مطبوع، دارای یک واحد داخلی و خارجی برای پمپاژ هوای سرد و خروج هوای گرم هستند. تعمیر و نگهداری منظم تهویه مطبوع شما باید به واحدهای داخلی و خارجی خود توجه داشته باشد تا همه چیز به خوبی اجرا شود.

تمیز کردن بخش داخلی کولر گازی اسپلیت

با گذشت زمان، گرد و غبار و زباله های خانگی در کولر اسپلیت شما جمع می شود. زیرا هوا در اطراف اتاق شما گردش می کند. در حالی که این مورد انتظار است، مهم است که اطمینان حاصل شود که هرگونه تجمع به طور منظم حذف می شود تا تیغه ها، دریچه ها و فیلترهای اسپلیت بتوانند تا حد امکان به طور موثر به کار خود ادامه دهند. در حالی که خدمات منظم از کل اسپلیت مراقبت می کند، می توانید فیلتر خود را به تنهایی تمیز کنید.

شما باید موارد زیر را انجام دهید؛

  • مطمئن شوید که دستگاه تهویه مطبوع شما خاموش است، بنابراین هیچ هوایی بدون فیلتر در اطراف خانه شما حرکت نمی کند و می توانید با خیال راحت آن را تمیز کنید.
  • دریچه دستگاه را باز کنید تا فیلتر برای تمیز کردن خارج شود.
  • اگر فیلتر از پلاستیک، فلز یا مواد قابل استفاده مجدد ساخته شده است، می توانید آن را به آرامی از هرگونه آلودگی را تمیز کنید. اگر مقدار قابل توجهی زباله وجود داشته باشد، ممکن است استفاده از جاروبرقی دستی برای حذف گرد و غبار فیلتر آسان‌تر باشد. اگر این گزینه را انتخاب کردید، مطمئن شوید که آب در جهت مخالف جریان هوا جریان دارد، بنابراین پس از تمیز شدن فیلتر، آب اضافی در آن باقی نمی ماند.
  • اطمینان حاصل کنید که فیلتر شما کاملا خشک و عاری از گرد و غبار است. سپس با دقت آن را در واحد تهویه مطبوع خود قرار دهید.

تمیز کردن فیلتر کار نسبتاً آسانی است که باید خودتان آن را انجام دهید. اما اگر مطمئن نیستید، همیشه بهترین کار این است که یک نظر حرفه ای بگیرید.

تمیز کردن قسمت بیرونی کولر اسپلیت

علاوه بر اینکه ساختمان خود را راحت و خنک نگه می دارید، سرویس و نگهداری کولر گازی برای راحت نگه داشتن خانواده و یا همکاران شما نیز مهم است. چه یک واحد تهویه مطبوع را برای خانه یا محل کار خود انتخاب کرده باشید، شرایط خاصی برای اسپلیت وجود دارد که باید رعایت کنید تا اطمینان حاصل شود که همه تا حد ممکن در بهترین شرایط عملکرد هستند. اگر هر نوع کولر گازی دارید، باید این موارد را رعایت کنید:

همه سزاوار این هستند که خانه خود را در دمای مناسب برای خود نگه دارند. بانه حراج به شما امکان می دهد کولر ایده آل خود را سریع و آسان و بدون هیچ زحمتی اضافی با قیمتی که برای شما مناسب است انتخاب کنید.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.