جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فیلیپس

طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فیلیپس

بلاگ

مصرف کنندگانی که اولین بار است به سراغ سرخ کن می روند ممکن است کار با آن را بلد نباشند. مهم است که بتوان به طور صحیح از این وسیله استفاده کرد و بهترین بهره را از امکانات آن برد. وجه تمایز این دستگاه با سرخ کن معمولی استفاده بسیار کمتر از روغن در آن است. کیفیت، دقت و سرعت کار با این دستگاه بالا است و آشنایی با طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فیلیپس موجب خواهد شد که مصرف کننده بیشترین لذت را از آشپزی با آن ببرد.

اطلاعاتی درباره سرخ کن بدون روغن

کارکرد سرخ کن بدون روغن مثل مایکروفر است. از آنها نباید برای کباب کردن مواد غذایی استفاده کرد. در آنها یک المنت وجود دارد که با ایجاد هوای داغ در دستگاه کار سرخ کردن انجام می گیرد. فن داخل دستگاه هوای داغ را به اطراف مواد غذایی می رساند و به این ترتیب همه مواد به طور یکسان پخته می شوند. این دستگاه متشکل از یک سبد و یک سینی است که هر دو آنها قابل شست و شو هستند. سرخ کن باید روی یک سطح مقاوم به حرارت قرار بگیرد. از دیوار پشت نیز باید فاصله ای مناسب داشته باشد.

روی دستگاه نیز داغ می شود و باید از بالا و اطراف به اندازه کافی فاصله داشته باشد. سرخ کن بدون روغن را باید در جایی گذاشت که گرمای پشت دستگاه به شکل مستقیم پریز برق نرسد و از خطر آتش سوزی جلوگیری شود. با خارج کردن سبد از داخل دستگاه به طور خودکار خاموش خواهد شد. در صورتی که سبد به طور درست تا انتها جا نرفته باشد، دستگاه روشن نخواهد شد. صدای دستگاه نیز در حین کار زیاد است و جای نگرانی وجود ندارد. این صدا مربوط به فن دستگاه سرخ کن است.  

نکات مهم استفاده از سرخ کن بدون روغن فیلیپس

با استفاده ار سرخ کن بدون روغن فیلیپس به طور قطع سرعت آشپزی بیشتر خواهد شد. در دفترچه راهنمای آن می توان جدول زمان و دمای مناسب برای مواد غذایی مختلف را مشاهده کرد. هر چه سبد سرخ کن کوچک تر باشد، به زمان کمتری برای پخت نیاز است. بیشتر شدن حجم غذا نیز موجب می شود که زمان بیشتری برای پخت لازم باشد. 

بعد از وصل کردن دوشاخه به برق دکمه پاور را نگه دارید. در جلوی دستگاه صفحه ای وجود دارد که می توان آن را به شکل تنظیمات دلخواه در آورد. بعد از فشار دادن دکمه QuickControl نشانگر زمان پخت در صفحه شروع به چشمک زدن می کند. برای تنظیم دلخواه و تغییر زمان پخت نیز می توانید از همین دکمه کمک بگیرید. بعد از تأیید زمان پخت است که دستگاه شروع به کار می کند. با انتخاب گزینه keep warm در این دستگاه وقتی زمان پخته شدن دستگاه تمام می شود، دستگاه با روشن کردن مستمر فن می توانند غذا را به مدت نیم ساعت همچنان گرم نگه دارد. باید توجه داشت که از این قابلیت نمی توان برای گرم کردن غذاهای سرد استفاده کرد.

طرز کار این دستگاه بسیار ساده است. ضمن این که در زمان استفاده از آن نگرانی از بابت از بین رفتن خواص مواد غذایی وجود ندارد. ارزش غذایی مواد به طور کامل حفظ می شود و کم بودن مصرف روغن نیز به سالم بودن غذا منجر می شود. مصرف کننده های این دستگاه هرگز مشکلی با چاقی و اضافه وزن در زمان استفاده از آن نخواهند داشت.

نحوه کاربرد روغن در این دستگاه

سرخ کن بدون روغن فیلیپس به روغن بسیار کمی برای سرخ کردن انواع مواد غذایی نیاز دارد. در این دستگاه می توان از انواع روغن های مخصوص پخت و پز یا سرخ کردنی استفاده کرد. حتی امکان استفاده از روغن های حیوانی نیز وجود دارد. این نکته را به خاطر بسپارید که نباید از روغن جامد استفاده کنید. نیاز است که پیش از شروع سرخ شدن مواد غذایی روغن به آنها افزوده شود. خوب است به جای این که روغن را مستقیم به داخل دستگاه اضافه کنید، مواد را با روغن ترکیب کنید. اضافه کردن روغن به مواد غذایی موجب می شود که یک لایه ترد روی آنها ایجاد شود که در خوش مزه تر شدن غذا بسیار مؤثر است. 

در صورتی که غذا به اندازه دلخواه شما سرخ نشده است. یا برخی از مواد غذایی خوب پخته نشده اند، باید از پختن مواد غذایی که به دما و زمان های متفاوت نیاز دارند خودداری کند. مواد غذایی باید داندازه یکسانی داشته باشند و تا حد امکان تفاوت زیادی با هم نداشته باشند. نکته مهم دیگری که نباید به آن بی توجه بود این است که اضافه کردن روغن زیاد به مواد غذایی در این دستگاه از ترد شدن آنها جلوگیری می کند.

تنظیم دما و زمان در دستگاه سرخ کن بدون روغن

بیشتر مواد غذایی برای سرخ و برشته شدن در سرخ کن بدون روغن فیلیپس نیاز به دمای 200 درجه سانتی گراد دارند. البته مواد غذایی که پایه شیرینی دارند با دمای 180 درجه سانتی گراد پخته می شوند. زمان لازم برای پخته شدن مواد غذایی نیز مشخص است. برای پختن بیشتر میان وعده ها تنها حدود 6 تا 10 دقیقه زمان کافی است. در صورتی که مصرف کننده احساس کند بعد از پایان زمان پخت همچنان نیاز به پخت اضافه دارد می تواند چند دقیقه به این زمان اضافه کند. پیش از اضافه کردن روغن خوب است که مواد غذایی به طور کامل خشک شده باشند. 

در صورتی که از مواد غذایی با چربی بالا استفاده می شود، باید در زمان پخت دستگاه متوقف شود و با استفاده از یک دستمال آشپزخانه روغن کف سینی دستگاه تمیز شود. بعد از آن فرآیند پخت می تواند ادامه پیدا کند. نسبت به چربی هر غذا این کار ممکن است چند دفعه تکرار شود. امیدوارم طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فیلیپس را بدانید.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.