جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

بلاگ, لباسشویی

لباسشویی یکی از وسایل برقی بسیار پرکاربرد در هر خانه ای است. لباسشویی ها در طرح ها و برندهای مختلف تولید می شوند و از تنوع بالایی برخوردارند. کار اصلی این وسیله شست و شوی لباس ها است. امکانات دیگری مثل آبگیری لباس ها نیز به آن اضافه شده است. یکی از برندهای معروف تولید لباسشویی سامسونگ است که در بین مصرف کننده ها طرفداران زیادی دارد. در موقع استفاده از آن ممکن است به هر دلیلی روشن نشود. برای این که بتوان این مشکل را رفع کرد لازم است که ابتدا دلیل آن مشخص شود. گاهی دلایل ساده ای هستند که مانع روشن شدن این ماشین می شوند و گاهی نیز اتفاقات پیچیده موجب روشن نشدن آن می شوند. در ادامه چند علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ آورده شده است.

نبود برق در ماشین لباسشویی

یک علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ وصل نبودن دوشاخه به پریز برق است. پس در اولین مرحله باید سیم و دوشاخه کنترل شود و از وصل بودن آن به پریز مطمئن شد. اگر باز هم ماشین روشن نشد، می توان برق کل ساختمان را از نظر گذراند. برای این کار کافی است بقیه کلید و پریزها امتحان شوند. در غیر این صورت ممکن است پریز یا دوشاخه خراب باشند که باید برای درست کردن آنها اقدام شود.

خراب بودن میکروسوئیچ

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است به خراب بودن میکروسوئیچ در آن مربوط باشد. اهمیت محکم و درست بسته شدن درب ماشین لباسشویی بسیار زیاد است و برای این که مصرف کننده از آن مطمئن شود یک قفل الکترونیکی به اسم میکروسوئیچ در آن کار گذاشته شده است. احتمال باز شدن اشتباهی درب آن در زمان شست و شو وجود ندارد. اگر به هر دلیلی این قطعه خراب شود، ماشین لباسشویی کار نخواهد کرد. برای رفع ایرادهای این قطعه سلامت آن باید کنترل شود. تعمیرکاران متخصص می توانند در رفع مشکلات این قطعه به مصرف کننده ها کمک کنند.

خرابی تایمر ماشین لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است خراب شدن تایمر آن باشد. همه لباسشویی ها برنامه های مختلفی برای شست و شو دارند. هر مصرف کننده با توجه به نوع لباس ها دست به انتخاب برنامه می زند. تایمر زمان مورد نیاز برای شست و شو را اندازه گیری می کند و کارکرد صحیح لباسشویی بر طبق آن انجام می گیرد. خرابی این قطعه در مواقع زیادی در لباسشویی موجب می شود که اصلاً کار نکند و روشن نشود. برای رفع این مشکل باید اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه کرد.

محصولات پیشنهادی

لباسشویی ال جی 4V9 کیلویی 12

لباسشویی ال جی 4v5

ماشین لباسشویی ال جی 4v5

ماشین لباسشویی ال جی مدل 2j3

ماشین لباسشویی ال جی مدل 2j3

خرابی دکمه‌ ها یا موتور لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند خراب بودن دکمه پاور آن باشد. وقتی این دکمه خراب باشد، دستوری مبنی بر روشن شدن برای لباسشویی ارسال نخواهد شد و باید در اسرع وقت برای تعمیر آنها اقدام شود.

موتور یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های یک ماشین لباسشویی به شمار می رود. در صورتی که این بخش کار نکند به هیچ وجه لباسشویی روشن نخواهد شد. وارد شدن ایراد به هر بخش موتور می تواند موجب روشن نشدنش شود.

داغ بودن بیش از حد لباسشویی

یکی دیگر از علت های روشن نشدن لباسشویی می تواند بیش از حد کار کردن آن باشد. اگر این ماشین چند بار در روز روشن شود و ساعت ها بدون استراحت کند، ممکن است به موتور و اجزای دیگر آن فشار وارد شود و دیگر روشن نشود. ماشین لباسشویی این کار را برای جلوگیری از خراب شدن قطعات مهم آن انجام می دهد. وقتی قطعات کمی استراحت کنند و به دمای عادی برگردند، دوباره می توان از آن برای شست و شو استفاده کرد.

خرابی برد و سنسور سطح آب

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند خرابی سنسور یا برد آن باشد. سنسور در کف لباسشویی قرار دارد. با وارد شدن آب به درون دیگ هوای داخل فشرده می شود و به وسیله آن می توان مقدار ورود آب به ماشین را اندازه گرفت. خرابی این قطعه موجب می شود که اطلاعات نادرستی مبنی بر وجود آب در داخل دیگ به برد ارسال شود و از ورود آب به دستگاه جلوگیری می شود. به این شکل برنامه شست و شو شروع نمی شود و اصلاً لباسشویی روشن نخواهد شد. خراب شدن سنسور باعث آبگیری نکردن ماشین می شود.

برد قطعه ای است که کاربردش در ماشین لباسشویی به اندازه موتور مهم است و همه فعالیت های قطعات داخلی را به وسیله اتصالات الکترونیکی مدیریت می کند. در صورتی که همه قطعات سالم باشند و این قطعه دچار مشکل شود، ماشین لباسشویی کار نخواهد کرد. نگهداری از ماشین در جای خشک و خنک به حفظ این قطعه کمک می کند.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.