جستجو
علت چشمک زدن تلویزیون سونی

علت چشمک زدن تلویزیون سونی

بلاگ, تلویزیون

علت چشمک زدن تلویزیون سونی چیست

چشمک زدن تلویزیون سونی یکی از علائم خرابی تلویزیون است. تعداد چشمک های چراغ LED در جلوی تلویزیون سونی، نشان دهنده نوع خرابی است و باید به آن توجه کرد. تفاوت بارز تلویزیون های سونی با سایر برند های موجود در بازار سیستم عیب یابی داخلی آن است. این سیستم با بروز مشکل داخلی در تلویزیون فعال شده و باعث چشمک زدن تلویزیون سونی بعد از خاموش شدن تلویزیون صورت گرفته و در بازه های زمانی مشخص تکرار می شود. تعداد این چشمک ها نشان دهنده قطعه معیوب و محل بروز مشکل در داخل تلویزیون است.

تعداد این چشمک ها بسته به مدل های مختلف تلویزیون سونی متفاوت است و از 2 تا 22 تکرار در هر بازه زمانی فرق می کند. همچنین تعداد چشمک ها هم مشخص کننده محلی است که داخل تلویزیون دچار مشکل شده است. هر تلویزیون سونی دارای یک راهنمای تعداد چشمک ها می باشد که براساس آن می توان تشخیص دادکه معنی هر تعداد چشمک چیست و مشکل از کجاست به بیان ساده تر در صورت بروز هرگونه مشکل و معیوب شدن قطعات داخلی در تلویزیون های سونی سیستم عیب یابی داخلی دستگاه فعال شده و تلویزیون را خاموش می کند. بعد از خاموش شدن تلویزیون سونی، لامپ پاور جلوی دستگاه شروع به چشمک زدن می کند. این چشمک زدن تلویزیون سونی دارای تعداد مشخص در یک ثابت زمانی است و تکرار می شود. در واقع تعداد چشمک زدن لامپ پاور تلویزیون سونی ، محدوده ایراد و قطعه معیوب تلویزیون را مشخص می کند.

جدول عیب یابی تلویزیون سونی

پس از آشنایی با سیستم عیب یابی تلویزیون سونی و رابطه چشمک زدن تلویزیون سونی با ایراد ایجاد شده در آن این سوال پیش می آید که از کجا می توانیم متوجه شویم هر تعداد چشمک با چه ایرادی رابطه دارد؟

جواب: تعداد چشمک زدن تلویزیون سونی در مدل های مختلف بین 2 تا 22 چشمک متغیر است در ابتدای سرویس منوال و نقشه فنی هر دستگاه که در اختیار بخش خدمات پس از فروش قرار می گیرد. جدول اختصاصی طراحی شده که در آن ایراد های مختلفی که ممکن است در آن مدل ایجاد شود به همراه تعداد چشمک مرتبط با آن ایراد درج شده است. در مواجهه با چشمک زدن تلویزیون سونی باید پس از شمارش دقیق تعداد آنها به این جدول مراجعه کنیم.

دسترسی به منوی عیب یابی تلویزیون سونی

جدول عیب یابی تلویزیون سونی علاوه بر نقشه فنی دستگاه از طریق خود تلویزیون هم قابل دسترسی است. این منو در واقع تاریخچه ایراد هایی است که ممکن است در تلویزیون شما ایجاد شود و در حافظه تلویزیون نگهداری شده و بعد از رفع ایراد، قابل دسترسی خواهد بود. برای دسترسی به جدول یا همان منوی عیب یابی تلویزیون سونی باید به روش زیر عمل کنید : تلویزیون را استندبای کنید یعنی با کنترل خاموش کنید سپس کلید های زیر را روی کنترل تلویزیون پشت سر هم فشار دهید :

Display,5,Volume,Poweron

اگر کلید ها را به درستی و با فاصله لازم فشار دهید تلویزیون سونی شما روشن و منوی عیب یابی نمایش داده خواهد شد. در سمت چپ تعداد چشمک هایی که ممکن است .در تلویزیون ایجاد شود به صورت عددی درج شده و جلو آن قطعات مرتبط با هر تعداد چشمک نوشته شده است. این شمارنده ابتدا به صورت … است و با ایجاد ایراد تعداد چشمک زدن تلویزیون سونی را شمارش  می کند. برای خارج شدن از منوی عیب یابی کلید (HOME) را فشار دهید. در مدل های قدیمی تلویزیون سونی برای خارج شدن از منوی عیب یابی باید تلویزیون را خاموش کرده و بعد از چند دقیقه روشن کنید.

محصولات پیشنهادی
تلویزیون سونی مدل x90k

تلویزیون سونی مدل x90k اینچ 55

تلویزیون سونی مدل x80k اینچ 55

تلویزیون سونی مدل x85k 55 اینچ با بهترین قیمت

تلویزیون سونی مدل x85k اینچ55

6بار چشمک زدن تلویزیون سونی مربوط به چیست ؟

6 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی معمولا مربوط به یک لایت می باشد. یک لایت مجموعه ای از لامپ های LED می باشد که باعث روشن شدن صفحه تلویزیون میشود. اگر بک لایت خراب شود تصویر تلویزیون تیره میشود و در بعضی از مواقع صفحه تلویزیون کاملا سیاه می شود . در این حالت تلویزیون خاموش می شود و چراغ پاور 6 بار چشمک میزند. 

دلایل خرابی برد تیکان تلویزیون

کابل hmdi فرسوده عامل از کار افتادن تلویزیون می باشد. دلیل آن این است که کابل به طور مستقیم به قسمت پردازنده تلویزیون وصل می شود و با کوچکترین اتصالی مین برد تلویزیون را خراب می کند. در صورتی که عامل خرابی تلویزیون استفاده از کابل نامرغوب باشد برای تعمییر تلویزیون مین برد باید تعویض شود.

 استفاده از فلش ویروسی :در بعضی موارد استفاده از فلش مموری ویروسی باعث میشود که تلویزیون خاموش شود. بهتر است که قبل از استفاده آن را ویروس کشی کنید. فلش ویروسی باعث از کار افتادن آی سی برنامه مین برد می شود. معمولا این خرابی در تلویزیون های اندروید شایع است برای حل این مشکل آی سی فلش باید تعویض شود. البته در بعضی موارد با آپدیت کردن مشکل حل می شود. ولی این کار باید توسط تکنسین تعمییر تلویزیون سونی انجام شود از دست کاری بی جهت خودداری فرمایید.

خرابی برد پاور تلویزیون :معمولا برد پاور بعد از 5 الی 6 سال نیاز به سرویس دارد و باید یک سری از قطعات فرسوده تعویض شود. در صورتی که سرویس انجام نشود برد پاور دچار خرابی می شود و تلویزیون خاموش می شود در اکثر موارد با خراب شدن برد پاور تلویزیون کاملا از کا ر می افتد. و حتی چراغ پاور تلویزیون نیز روشن نمی شود. در بیشتر وقتها برد پاور قابل تعمیر است و با تعویض قطعات سوخته برد مشکل بر طرف می شود.  

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.