جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
فوت یخچال چیست؟ نحوه محاسبه فوت یخچال

فوت یخپال چیست؟

بلاگ, یخچال

فوت یخچال چیست؟ سوالی است که خیلی ها در زمان خرید یخچال از خود می پرسند. این که فوت به چه معناست و چطور محاسبه می شود ممکن است در نگاه اول اهمیت چندانی نداشته باشد. اما برای آنها که برای اولین بار است برای خرید یخچال اقدام می کنند و با انواع و اقسامی از این وسیله در اندازه های مختلف در فروشگاه ها مواجه می شوند مهم تلقی می شود. به احتمال زیادی اولین سؤالی که فروشنده از خریدار می پرسد این است که به یخچال چند فوت نیاز دارد. خریدار باید بداند که منظور از فوت چیست. فوت در فارسی در معانی گوناگونی کاربرد دارد. در ادامه به سوال فوت یخچال چیست؟ پاسخ می دهیم.

فوت یخچال یعنی چه؟

فوت یخچال در واقع یک نوع واحد اندازه گیری برای این وسیله برقی است. اولین و مهم ترین مسئله ای که در زمان خرید یخچال به آن توجه می شود اندازه آن است. به همین دلیل هم برای راحت تر شدن تشخیص اندازه آن از واحد سنجشی به نام فوت استفاده می شود. برای درک بهتر عدد و رقمی که در کنار فوت قرار می گیرد می توانید آن را به لیتر یک واحد سنجش قابل درک تر است بدل کنید.

هر یک فوت یا همان فوت مکعب در تبدیل به لیتر به عدد 28.3168 می رسد. برای فهم بهتر این عدد می توان این طور در نظر گرفت که هر لیتر معادل 28 مکعب در اندازه 10×10×10 است. یعنی فضایی را در نظر بگیرید که بتوانید در آن 28 مکعب که اندازه آنها 10×10×10 است جای دهید. به طبع، هر چه عدد فوت بالاتر می رود، تعداد این مکعب ها بیشتر می شود، اما اندازه مکعب ها تغییری نمی کند.

محاسبه فوت یخچال

برای این که در موقع خرید بتوانید انتخاب درستی داشته باشید باید به چند عامل توجه شود. شاید بتوان یکی از مهم ترین معیارهای سنجش انتخاب اندازه یخچال را تعداد افراد خانواده دانست. ممکن است شما هم روی یخچال خود به دنبال عدد فوت آن گشته و چیزی مشاهده نکرده باشید. برای محاسبه عدد فوت می توانید اندازه ای را که روی برچسب یخچال نوشته شده است بر عدد لیتر که همان 28.3168 است تقسیم کنید. به این ترتیب اندازه فوت یخچال به دست می آید. می توان به این نتیجه رسید که هر چه عدد فوت بزرگ تر باشد، یعنی یخچال بزرگ تر و جادارتر خواهد بود. یک یخچال 12 فوتی را ظرفیت 336 مکعب را دارد.
روش دیگری که برای محاسبه عدد فوت مورد استفاده قرار می گیرد با اندازه گیری خود یخچال محاسبه می شود. برای این کار باید عمق آن را اندازه گرفت. این عدد بر حسب سانتی متر است و کافی است آن را به فوت تبدیل کنید. برای این کار عدد حاصل را بر 30 تقسیم کنید. برای اندازه گیری باید از داخل یخچال اقدام شود. بعد لازم است که ارتفاع و پهنا نیز اندازه گرفته شده و به فوت تبدیل شوند. برای محاسبه فوت این اندازه ها باید در هم ضرب شوند. برای اندازه گیری فریزر هم به همین ترتیب می توان اقدام کرد و با جمع کردن آن با عدد فوت یخچال می توان به عدد دقیق دست یافت.

تهیه یخچال با فوت متناسب خانواده

برای این که در موقع خرید یخچال بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید لازم نیست محاسبه ای که در بالا گفته شد و ممکن است کمی هم پیچیده به نظر برسد انجام دهید. برای این کار می توانید از فروشنده هم کمک بگیرید. به طور معمول به زوج های جوانی که قرار است اولین یخچال زندگی مشترک خود را بخرند می توان اندازه 18 تا 22 فوت را پیشنهاد داد.

خانواده های پر جمعیت تر باید در فکر تهیه یخچالی در اندازه بزرگ تر از این باشند. عدد فوت یخچال برای یک خانواده پنج نفره می تواند بین 22 تا 40 باشد. این عدد با توجه به نیاز خانواده مشخص می شود. دانشجویانی که به دنبال یک یخچال هستند که بتوانند به طور موقت در این دوران از آن استفاده کنند می توانند به سراغ یخچال 5 فوت بروند. پیش از این که به این عدد توجه شود می توان راه دیگر را امتحان کرد. در واقع باز کردن در یخچال و نگاه انداختن به ظرفیت آن می تواند بهترین راه تعیین اندازه باشد.

محصولات پیشنهادی

یخچال ال جی ساید j267

یخچال ال جی ساید x257

یخچال ساید سامسونگ مدل rs50

نکته هایی که در زمان خرید یخچال باید به آن توجه شود

این روزها تنوع مدل ها و اندازه های یخچال آنقدر بالا است که ممکن است خریدار در زمان انتخاب سردرگم شود. در زمان خرید به موارد زیر توجه شود:
فوت یخچال این روزها که وضعیت اقتصادی صعودی است و قیمت ها نوسان شدیدی دارند بی اهمیت نیست. باید به این نکته مهم توجه داشت که یک انتخاب اشتباه می تواند خریدار را متضرر کند. اگر از همان ابتدا روی یخچال با اندازه مناسب دست گذاشته نشود، احتمال این که مصرف کننده بعداً با آن دچار مشکل شود وجود دارد. برای جلوگیری از هزینه های اضافه از همان ابتدا باید به این مسئله دقت شود.
اگر یک خانواده که دارای یخچال است به دلیل کوچک بودن اندازه آن می خواهد برای خرید یک یخچال جدید اقدام کند باید به اندازه و فوت بیشتر دقت داشته باشد. بهتر است تا قبل از خرید یخچال فوت آن را اندازه گیری کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید
برای صرفه جویی در هزینه ها می توان در صورت سالم بودن یخچال قدیمی آن را نگه داشت و یک یخچال با فوت کمتر را به آن اضافه کرد. البته این کار مستلزم این است که مصرف کننده در آشپزخانه جای کافی برای دو یخچال داشته باشد.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.