جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ماشین خشک کن لباس چیست؟

ماشین خشک کن لباس چیست؟

بلاگ, لباسشویی

خشک کردن لباس ها به اندازه شست و شوی آنها اهمیت دارد. اما این که لباس ها در هوای آزاد و در برابر نور خورشید خشک شوند یا بخش مهمی از کار آبگیری به ماشین های لباسشویی یا خشک کن ها سپرده شود، انتخابی است که مصرف کننده ها می توانند درباره آن تصمیم بگیرند. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از ماشین خشک کن لباس این است که کار خشک کردن و آبگیری لباس ها در زمان کوتاه تری انجام می شود. این مسئله در زمستان که هوا سردتر است و بارندگی بیشتر اتفاق می افتد اهمیت بیشتری می یابد.

در مناطقی مثل بخش های شمالی کشور که رطوبت هوا بالا است خشک کردن لباس ها به اندازه مناطق دیگر راحت نیست. به همین دلیل است که بسیاری از مصرف کننده ها استفاده از این ماشین های مختلف خشک کن را به خشک کردن لباس به شکل معمولی ترجیح می دهند. 

معرفی ماشین خشک کن لباس

خشک کردن لباس کاری آنقدر مهم تلقی می شود که یک دستگاه اختصاصی داشته باشد. ماشین خشک کن لباس با به جریان انداختن های گرما در میان لباس های خیس در یک محدوده زمانی مشخص کار خشک کردن را از پیش می برد. بعد از این که لباس ها به اندازه کافی حرارت دیدند، حرارت قطع می شود و کار خشک کردن بدون گرما ادامه پیدا می کند. به این ترتیب، از چین و چروک لباس ها نیز کاسته خواهد شد. در خشک کن های قدیمی کار تنظیم دما و کنترل دستگاه با دست و خیلی ساده انجام می گرفت. اما دستگاه های مدرن امروزی خودشان میزان حرارت لباس ها را با استفاده از حسگرهایشان می سنجند و با توجه به آن کار خشک کردن لباس را انجام می دهند. 

ماشین های خشک کن به دو شکل برقی اتوماتیک و گازی اتوماتیک در دسترس هستند. مدل برقی در مقایسه با گازی از کیفیت بالاتری برخوردار است. خود ماشین های برقی دارای انواع و اقسام مختلفی هستند.

انواع دستگاه خشک کن لباس

ماشین خشک کن لباس ایستاده که به آن آپارتمانی هم گفته می شود یکی از انواع آن به شمار می رود. این ماشین متشکل از یک کاور، یک میله و یک موتور برای به جریان انداختن حرارت است. برای شروع کار با این دستگاه باید لباس ها را در آن آویزان کرد و بعد کاور مخصوص را روی آنها کشید. به محض روشن کردن دستگاه کار خشک کردن انجام می گیرد. کارکرد این دستگاه خشک کن شبیه به سشوار است. این ماشین حرارت تولید می کند و در فضای کاور به چرخش در می آورد. آنها که فضای کمی را می خواهند به این دستگاه اختصاص دهند می توانند به سراغ این گزینه بروند. یکی از قابلیت های مهم این دستگاه این است که می توان آن را جمع کرد و تا استفاده بعدی در کناری نگه داشت.

ماشین خشک کن لباس برقی بی شباهت به لباسشویی نیست و به اندازه یک ماشین لباسشویی جا اشغال می کند. درب آن از جلو باز می شود. لباس ها برای خشک شدن باید در داخل محفظه آن قرار داده شوند و تنظیمات لازم روی دستگاه صورت گیرد. بعد از روشن شدن ماشین، با به جریان افتادن حرارت در میان لباس ها کار خشک کردن آغاز می شود. یکی از معایب این دستگاه مصرف بالای برق آنها است. ضمن این که قیمت آنها نیز گران است.   

محصولات پیشنهادی

لباسشویی ال جی 4V9 کیلویی 12

لباسشویی ال جی 4v5

ماشین لباسشویی ال جی 4v5

ماشین لباسشویی ال جی مدل 2j3

ماشین لباسشویی ال جی مدل 2j3

برخي از ویژگی های خشک کن هاي برقي

یکی از ویژگی های ماشین خشک کن لباس داشتن برنامه برای تنظیمات آن است که با توجه به قابلیت های آن روی دستگاه گذاشته می شود. استفاده از تنظیمات دستگاه و تعیین زمان و حرارت مناسب برای هر لباس نتیجه بهتری را به همراه خواهد داشت. بعضی از آنها نیز دارای یک صفحه نمایش هستند که با وجود آن کار تنظیمات دستگاه راحت تر می شود. مجهز بودن این دستگاه ها به قفل کودک کمک می کند که کارکرد دستگاه از دسترس کودکان دور بماند. داشتن صفحه نمایش لمسی موجب راحت تر شدن کار با این ماشین ها می شود.

مزایا و معایب استفاده از ماشین خشک کن

 • ماشین خشک کن لباس با سرعت بالایی کار می کند و می توان مهم ترین مزیت استفاده از آن را سرعت بخشیدن به کار خشک کردن دانست.
 • استفاده از خشک کن موجب کاهش چین و چروک ها می شود و ممکن است لباس ها حتی از اتو کردن هم بی نیاز شوند.
 • قیمت این دستگاه ها بالا است و ممکن است برای برخی تهیه آن به صرفه نباشد.
 • مصرف برق ماشین های خشک کن برقی زیاد است و می تواند هزینه هایی بالایی را به مصرف کننده اش تحمیل کند.

در موقعیت آب و هوایی نامناسب بهترین راه برای خشک کردن لباس ها استفاده از انواع دستگاه های خشک کن لباس است

نکته های مهم در زمان خرید دستگاه خشک کن

 • در زمان خرید ماشین خشک کن لباس خوب است که به نکته های زیر توجه شود: 

  • ظرفیت یکی از مهم ترین مشخصه های دستگاه خشک کن است. گنجایش آنها مثل ماشین لباسشویی بر اساس کیلوگرم محاسبه می شود. آنها به طور کل بین 3 تا 14 کیلوگرم لباس را می توانند خشک کنند. بهتر است در زمان تهیه این دستگاه به هزینه ای که بابت مصرف برق آن باید پرداخت شود توجه کنید.
  • توان مصرفی این دستگاه نکته دیگری است که نباید در زمان خرید از نظر دور بماند. توان آن با واحد وات عنوان می شود که رابطه ای مستقیم با قیمت و همچنین مصرف برق آن خواهد داشت. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد، یعنی برای کار کردن به برق بیشتری نیاز دارد.
  • مقدار مصرف انرژی این دستگاه علاوه بر توان به تعداد دفعات کاربرد روزانه آنها و اجزای داخلی ماشین نیز وابسته است. مقدار مصرف انرژی دستگاه های برقی به شکل کیلووات ساعت نشان داده می شود. برای آگاهی از توان و مصرف انرژی می توانید به برچسب انرژی آن مراجعه کنید.
  • میزان سر و صدایی که این دستگاه حین کار کردن ایجاد می کند هم مهم است. صدای تولید شده از این دستگاه ها بیشتر به نوع موتور آنها بستگی دارد. در صورت امکان می توانید صدای خشک کن را پیش از خرید آن تست کنید.
  • شرکت ها و برندهای زیادی در دنیا هستند که ماشین خشک کن لباس تولید می کنند که هر کدام از آنها دارای ویژگی ها، قیمت و کیفیت های خاص خودشان هستند. قیمت این دستگاه ها به طور معمول به توان مصرفی، نوع دستگاه، ظرفیت و سایر ویژگی های آن بستگی دارد.
دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.