مراحل شست و شوی لباس با ماشین لباس شویی

مراحل شست و شوی لباس با لباس شویی

بلاگ, لباسشویی

مراحل شست و شوی لباس با لباس شویی چکونه است؟ یادگیری نحوه شستن لباس کار سختی نیست. پارچه‌ها، مواد شوینده و ماشین‌های امروزی بیشتر رمز و راز و اشتباهات را از این فرآیند حذف می‌کنند. ابتدا مشخص کنید که آیا هر لباس واقعاً نیاز به شستن دارد یا خیر. اگرچه پوشیدن لباس‌های شسته‌شده و تمیز عالی است، اما می‌توانید بسیاری از لباس ها را قبل از نیاز به شستشو بیش از یک بار بپوشید. همچنین برچسب‌ها را برای هرگونه دستورالعمل شستشو بخوانید و مطمئن شوید که لباس قابل شستن باشد.

این 10 مرحله اساسی لباسشویی را برای لباس های قابل شستشو انجام دهید تا همیشه لباس های تمیزی داشته باشید.

برچسب های روی لباس را بخوانید

برچسب های روی لباس ها و ملحفه های خود را بررسی کنید. آنها به شما می گویند که آیا لباس مورد نظر را می توان با ماشین شستشو داد یا خیر. همچنین، هر نوع پارچه دارای خواصی است که نحوه واکنش آن به گرما، آب و حلال های پاک کننده را مشخص می کند:

نحوه شستن پارچه های پنبه ای

 پارچه های مصنوعی

پارچه های پشمی

تمام لباس هایی که برچسب «شستشوی جداگانه» یا «شستشوی دستی» دارند را در انبوه های جداگانه قرار دهید.

با تلاش برای صرفه جویی در زمان یا پول و انداختن آنها در ماشین لباسشویی، نیازی به خطر آسیب دیدن پارچه های خاص نیست. در آینده، اگر ترجیح می دهید با مراقبت ویژه از لباسشویی سر و کار نداشته باشید، از خرید اقلام ظریف خودداری کنید.

مرتب سازی لباس ها

با مرتب کردن لباس‌ها بر اساس رنگ شروع کنید:

رنگ‌های سفید، پاستلی، خاکستری روشن و چاپ‌های پس‌زمینه سفید در یک دسته قرار می‌گیرند.

لباس‌های رنگارنگ-مشکی، قرمز، سرمه‌ای، قهوه‌ای، خاکستری تیره- در دسته دیگری قرار می‌گیرند.

لباس های کثیف را جداگانه بشورید.

هر شمع را یک بار دیگر بر اساس نوع پارچه مرتب کنید. به عنوان مثال، در توده های سفید، حوله ها و ملحفه ها را از لباس جدا کنید. در رنگ های تیره، تی شرت و شلوار جین را از وسایل سبک تر مانند بلوز و پیراهن جدا کنید.

شستشو بر اساس نوع پارچه به شما امکان می دهد از دماهای مختلف آب استفاده کنید و چرخه خشک کردن را ساده نگه می دارد. برای کاهش پرز، هرگز پارچه های پرز زا و پارچه های پرز زا را با هم نشویید!

اگر وسایل کافی برای بار شستشوی کامل هر نوع پارچه وجود ندارد و عجله دارید، می توانید همه اقلام از هر رنگ را با هم بشویید. فقط مطمئن شوید که چرخه شستشو را طوری انتخاب کنید که با ظریف ترین لباس ها در بار قرار گیرد.

شوینده مناسب برای لباس ها انتخاب کنید

یک ماده شوینده همه منظوره انتخاب کنید. دستورالعمل ها را بخوانید تا میزان استفاده را بر اساس اندازه بار تعیین کنید.

قبل از گذاشتن لباس در لباسشویی لکه ها را پاک کنید. تا به لباس های دیگر آسیب نزند.

مواد شوینده را قبل از بارگیری به درام ماشین لباسشویی یا تلگراف اضافه کنید. این کار از باقی ماندن روی لباس شما جلوگیری می کند.

محصولات پیشنهادی

لباسشویی ال جی 4V9 کیلویی 12

لباسشویی ال جی 4v5

ماشین لباسشویی ال جی 4v5

ماشین لباسشویی ال جی مدل 2j3

ماشین لباسشویی ال جی مدل 2j3

دما و چرخه آب را انتخاب کنید

اگر لباس شما با کثیفی پوشیده شده باشد و به شدت لکه شده باشد، شستن در آب سرد نیازهای شما را برآورده می کند و از بسیاری از مشکلات لباسشویی جلوگیری می کند.

استثنا لباس زیر نخی و ملحفه هایی است که برای از بین بردن چربی بدن به آب گرم نیاز دارند. ملحفه ها و حوله ها باید حداقل در هر بار شستشوی دیگر در بالاترین دمای توصیه شده شسته شوند تا ضدعفونی شوند.

بدون توجه به دما، همیشه با آب سرد بشویید.

شما همچنین می خواهید بهترین چرخه شستشو را برای پارچه های موجود در بار انتخاب کنید. چرخه “عادی” برای اکثر بارها خوب است، اما ممکن است لازم باشد از “پرس دائمی” یا “لطیف” برای پارچه های خاص استفاده کنید. «سنگین» برای کالاهایی مانند شلوار جین و حوله عالی است.

قبل از اینکه ماشین لباسشویی را بارگیری کنید، کمی زمان بگذارید و همه چیز را دوباره بررسی کنید. این شما را از اشتباهات لحظه آخری نجات می دهد.

همچنین، برای جلوگیری از بلایا، بررسی کنید که همه جیب‌ها خالی باشند – بدون دستمال یا کاغذ. لوازم جانبی مانند کمربند و جواهرات را بردارید. همه زیپ‌ها، دکمه‌ها را ببندید تا از گیر کردن پارچه‌ها جلوگیری کنید.

واشر را بارگیری کنید

اقلام را یکی یکی در ماشین لباسشویی قرار دهید و مطمئن شوید که در یک دسته قرار نگرفته اند. ماشین لباسشویی را خیلی پر نکنید. لباس ها برای حرکت در آب به فضا نیاز دارند.

برای محافظت از روکش پارچه و کاهش ظاهر «شسته شده»، اقلام بافتنی، پارچه‌های پارچه‌ای بافتنی و رنگ‌های تیره را به بیرون برگردانید.

واشر را تخلیه کنید

برای کاهش چین و چروک و جلوگیری از کپک زدن، لباس های خیس را به سرعت از ماشین لباسشویی خارج کنید. وسایل را آویزان کنید تا خشک شوند، دراز بکشید تا خشک شوند یا آنها را در خشک کن قرار دهید.

خشک کن را بارگیری کنید

در هنگام شستوشو لباس ها آن ها را بر اساس نوع تفکیک کنید. مهم است که همه اقلام سبک وزن را با هم خشک کنید و تمام اقلام پارچه سنگین را با هم خشک کنید و چرخه خشک کن صحیح را برای هر کدام انتخاب کنید. این به جلوگیری از چروک شدن و محافظت از لباس شما کمک می کند.

دلایل خوبی وجود دارد که چرا می‌توانید لباس‌های خود را خشک کنید. مهمترین آنها صرفه جویی در انرژی (و پول) و آسیب کمتر به لباس شماست. هر چند به دلیل محدودیت های فضا و آب و هوا، همه نمی توانند این کار را انجام دهند. اگر می توانید، حتماً نکاتی را برای آویزان کردن لباس روی خط به دست آورید.

آویزان یا تا کنید و ذخیره کنید

برا اینکه لباس ها چروک نشوند، به محض بیرون آوردن از لباسشویی آن ها را پهن کنید. و البته در صورت لزوم، لباس های خود را اتو کنید. در اسرع وقت، لباس ها و ملحفه ها را به کمد یا کشوی مناسب برگردانید.

نکات نهایی

اشتباهات اتفاق می افتد. همه آنها را می سازند، اما در اینجا کمکی برای صرفه جویی در روز یا پیراهن مورد علاقه شما وجود دارد.یک ژاکت کوچک را نجات دهید. خونریزی رنگ را از بین ببرید.

اگر اجازه دهید کوهی از لباس های کثیف جمع شود، می تواند ترسناک شود. امیدوارم با مراحل شست و شوی لباس با لباس شویی به صورت کامل آشنا شده باشید.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند