جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
معایب سرخ کن بدون روغن

معایب سرخ کن بدون روغن

بلاگ

دستگاه سرخ کن با هدف کم کردن چربی و روغن در زمان پخت و پز و کم کردن کالری مواد غذایی تولید شدند. سرخ کردن همیشه در مقایسه با آبپز کردن، بخارپز کردن، گریل کردن و کباب کردن روش پختی ناسالم تر محسوب می شده است. می توان گفت که این روش یکی از خوش مزه ترین و بهترین شیوه ها بوده است. اما با وارد شدن سرخ کن بدون روغن به بازار مصرف کننده های زیادی ترغیب شدند از آن استفاده کنند. مواد غذایی در این دستگاه ها ترد و خوش طعم می شود. این دستگاه ها در واقع غذا را سرخ نمی کنند، بلکه آن را با سریع ترین زمان ممکن می پزند. اما از معایب سرخ کن بدون روغن نیز نمی توان چشم پوشی کرد. 

طرز کار سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن مثل یک اجاق همرفتی کار می کند که در آن هوای گرم به سرعت از اطراف سبد به جریان می افتد. مواد غذایی در این دستگاه بدون این که سرخ شوند طعم غذای سرخ شده را پیدا  می کنند. گرمای بسیار زیادی که در دستگاه وجود دارد، موجب پخته شدن مواد غذایی مختلف می شود. دمای مناسب و زمان لازم برای پخت هر ماده غذایی در راهنمای دستگاه مشخص شده است. برای این که بتوان مواد غذایی را به خوبی سرخ کرد، لازم است که از قبل دستگاه روشن و گرم شود. این سرخ کن ها در واقع نوعی فر همرفتی هستند که با به جریان در آوردن هوای داغ مواد غذایی را بدون مصرف روغن می پزند. 

برای کار با این دستگاه کافی است مواد غذایی را در سبد بگذارید. اندازه قطعات مواد غذایی بهتر است که به یک اندازه باشند تا در زمان مشخص و دمای تعیین شده به خوبی مغز پخت شوند. بعد از این که مواد غذایی به طور کامل پختند، زنگ اتمام کار به صدا در می آید. در ادامه درباره معایب سرخ کن بدون روغن بیشتر می خوانیم.

برخی از معایب سرخ کن بدون روغن

دستگاه های سرخ کن بدون روغن با دستگاه های معمولی قدیمی قابل مقایسه نیستند. انواع و اقسامی از این دستگاه در حال حاضر در بازار موجود است که انتخاب را برای مصرف کننده دشوار کرده است. سرخ کن های بدون روغن نیز مانند همه دستگاه های آشپزخانه دارای معایب و مزایای خودشان هستند. در واقع، هر کدام از آنها محدودیت های خود را دارند. اندازه آنها در مقایسه با فر کوچک است و برای آماده کردن غذا با حجم زیاد و برای نفرات بالا نمی توان روی این دستگاه حساب کرد. این وسیله به هیچ وجه برای خانواده های پرجمعیت مناسب نیست. در بهترین حالت می توان برای دو نفر در آن غذا درست کرد. ممکن است فقط بخش هایی از غذا خوب سرخ شود. یعنی غذا به صورت کامل نپخته باشد.

برخی دیگر از معایب

از معایب دیگر سرخ کن بدون روغن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درست است که انواع زیادی از این دستگاه ها در بازار موجود هستند، اما برای پیدا کردن یک گزینه مناسب که کارایی خوبی داشته باشد هزینه زیادی باید صرف شود. در واقع، این دستگاه ها از قیمت بالایی برخوردار هستند. اما برای آنها که به دنبال خرید یک دستگاه هستند که بتوانند مواد غذایی خوش مزه و ترد با روغن کم تهیه کنند، بهترین گزینه است. هرچند قیمت بالایی داشته باشد.
  • اندازه این دستگاه ها کوچک است و برای خانواده هایی که بیش از دو نفر باشند کافی نیست. سرخ کن هایی با ظرفیت بالا هم در بازار وجود دارد که می توان یک مرغ کامل را در آن پخت. اما دستگاه های بزرگ تر قیمت بالاتری دارند و ممکن است برای خیلی از خانواده ها به صرفه نباشد.
  • در زمان استفاده از انواع دستگاه های سرخ کن باید به دفترچه راهنمای آن توجه شود. هر ماده غذایی به زمان و دمای مناسب خودش نیاز دارد و بی توجهی به این مسئله ممکن است موجب خراب شدن مواد غذایی شود. ممکن است مصرف کننده مجبور باشد زمانی را صرف آزمون و خطا در حین کار با آن بکند.
  • به دلیل تنوع زیادی که سرخ کن ها با برندهای مختلف دارند، پیدا کردن سرخ کن مناسب کار ساده ای نیست. ممکن است مصرف کننده نتواند انتخاب درستی از میان آنها داشته باشد.
  • یکی دیگر از معایب سرخ کن بدون روغن کوتاه بدون سیم برق آن است. برای استفاده از آن باید حتما در نزدیکی پریز برق باشد.

معایب سرخ کن معمولی

اگر قرار باشد سرخ کن بدون روغن را با سرخ کن معمولی مقایسه کنیم، به این نتیجه می رسیم که سرخ کن معمولی به دلیل مصرف روغن بسیار بالا طرفداران زیادی ندارد. این روغن ها دیگر قابل استفاده نیستند. دودی که از این دستگاه ایجاد می شود آشپزخانه را کثیف می کند. به دلیل مضرات بیشماری که مصرف زیاد روغن دارد، این دستگاه ها عمر طولانی نداشتند و همین مسئله موجب شد که سرخ کن های بدون روغن به سرعت جای آنها را در آشپزخانه ها بگیرند. کافی است مصرف کننده بتواند از این دستگاه به درستی استفاده کند تا با وجود معایبی که دارد بتواند بیشترین سود را از آن ببرد.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.