جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
نحوه تنظیم دمای یخچال ساید سامسونگ در تابستان و زمستان

نحوه تنظیم دمای یخچال ساید سامسونگ

بلاگ, یخچال

نحوه تنظیم دمای یخچال ساید سامسونگ چگونه است؟ این پرسش برای مصرف کننده ها اهمیت زیادی دارد و گاهی ممکن است نتوانند به راحتی از پس این کار بر بیایند. تنظیم کردن دمای داخل یخچال ضروری است. دمای محیط بیرون، فصل های مختلف سال و همچنین مواد غذایی که در درون یخچال قرار می گیرند، چند عامل تعیین کننده دمای داخل یخچال هستند. وقتی دما کم باشد، سرمای یخچال بیشتر است. وقتی هم که دما بالا باشد، هوای درون آن گرم تر می شود. بیشتر مصرف کننده ها نمی دانند چه دمایی برای یخچال مناسب است و بهترین دما برای نگهداری از مواد داخل یخچال چند درجه است. 

اهمیت تنظیم دمای یخچال

با تنظیم دمای یخچال از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می شود و به مدت طولانی تر می توان از آنها استفاده کرد. اگر دمای یخچال درست تنظیم نشده باشد، موجب می شود که کمپرسور آن به سختی کار کند. این مسئله در دراز مدت موجب خراب شدن کمپرسور یخچال می شود. ضمن این که در فصل تابستان درجه داخل یخچال با فصل زمستان بسیار فرق دارد. تنظیم کردن دمای یخچال به مدل آن بستگی دارد. این کار در برندها و مدل های مختلف با هم متفاوت هستند. نحوه تنظیم کردن دمای یخچال در دفترچه راهنمای قید می شود.

دمای مناسب برای فریزر با یخچال متفاوت است. به طور قطع داخل یخچال از فریزر گرم تر است و لازم است که دمای داخل فریزر بسیار سردتر باشد تا همه چیز یخ بزند. در بعضی از یخچال ها این فرآیند ساده نیست و نیاز است که مراحل مختلفی برای آن طی شود. نحوه تنظیم دمای یخچال ساید سامسونگ هم متفاوت از بقیه است. برای دسترسی آسان مصرف کننده چند کلید برای این کار در یخچال وجود دارد. دمای مناسب برای فریزر با یخچال متفاوت است.

به طور قطع داخل یخچال از فریزر گرم تر است و لازم است که دمای داخل فریزر بسیار سردتر باشد تا همه چیز یخ بزند. در بعضی از یخچال ها این فرآیند ساده نیست و نیاز است که مراحل مختلفی برای آن طی شود. نحوه تنظیم دمای یخچال ساید سامسونگ هم متفاوت از بقیه است. برای این کار کلیدهای گوناگونی در یخچال کار گذاشته شده است.    

معرفی انواع کلیدهای تنظیم دمای یخچال سامسونگ

نحوه تنظیم دمای یخچال ساید سامسونگ با یخچال های معمولی متفاوت است. اگر به تازگی یکی از این یخچال های ساید بای ساید را تهیه کرده باشید، ممکن است درگیر تنظیم دمای داخل شوید:

·        کلید Power Freeze در فریزر برای سرماسازی سریع فریزر به کار برده می شود. وقتی مصرف کننده می خواهد مواد غذایی که تازه خریدارای کرده است زود منجد شوند، می تواند این دکمه را فعال کند. این دکمه سرعت سرد شدن را افزایش می دهد.  

·        کلید Freezer برای تنظیم دمای داخل فریزر کاربرد دارد. دمای داخل فریزر بهتر است زیر صفر باشد. هر چه عدد زیر صفر بزرگ تر باشد، یعنی دمای داخل فریزر سردتر خواهد بود.  

·        کلید Ice Type برای تنظیم نوع یخ مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار می توان نوع یخی را که از یخچال بیرون می آید تنظیم کرد. این کلید در فصل گرما و تابستان بیشتر کاربرد دارد.

·        کلید Power Cool برای سرماسازی سریع در یخچال کار گذاشته شده است. برای این که بتوان حجم بالایی از مواد غذایی را به مدتی طولانی در یخچال نگه داشت، به کار انداختن این دکمه می تواند کارایی زیادی داشته باشد.  

·        کلید Fridge یا Ref Temp هم برای تنظیم درجه دمای یخچال و گذاشتن آن روی دمای مناسب برای نگه داشتن انواع مواد غذایی معمولی است.

·        کلید Child Lock همان قفل کودک است که با فعال کردن آن هیچ کلیدی دیگر کار نمی کند. برای این که فعال شود لازم است که به مدت 3 ثانیه نگه داشته شود.  

چگونگی تنظیم دمای یخچال ساید بای ساید سامسونگ

نحوه تنظیم دمای یخچال ساید سامسونگ به این ترتیب است که باید به اندازه هر یک درجه که لازم است دما تغییر کند یک بار کلید مورد نظر فشار داده شود. برای دسترسی به کلیدها باید به کنترل پنل یخچال نگاهی انداخت. در صورتی که یخچال یخ ساز داشته باشد، کنترل پنل جلوی دستگاه قرار دارد. کلیدهای فریزر در سمت چپ و کلیدهای یخچال در سمت راست پنل قرار دارند.

وقتی مصرف کننده تنها یک بار کلید را فشار دهد، می تواند دمای فعلی یخچال را ببیند. اگر بخواهد دمای یخچال را پایین بیاورد، باید چند بار دیگر کلید را فشار دهد. برای این که دما را بالا ببرد، باید همچنان دکمه را فشار بدهد. 

تنظیم دمای یخچال در زمستان و تابستان

نحوه تنظیم دمای یخچال ساید سامسونگ در زمستان و تابستان متفاوت است. تعداد زیادی از مصرف کننده ها فکر می کنند که یخچال ها می توانند خودشان را به طور خودکار با دمای محیط سازگار کنند. ولی این مسئله ممکن نیست. پیشنهاد می شود در طی ماه های تابستان و فصل های گرم سال برای تنظیم دمای یخچال اقدام شود. به این علت که دمای محیط افزایش پیدا می کند و مصرف کننده ها تمایل بیشتری به استفاده از مواد غذایی سرد دارند. مصرف کننده ها در روزهای گرم سال بیشتر از روزهای سرد به سراغ یخچال می روند و در آن را می بندند و باز می کنند. به همین خاطر هوای گرم به درون آن راه پیدا می کند.

برای این که از بالا رفتن دمای یخچال جلوگیری شود، ترموستات باید تا چند درجه سانتی گراد پایین آورده شود. بهترین دمای برای یخچال در فصل تابستان می تواند 3 درجه سانتی گراد باشد. این دما برای فریزر هم منفی 18 تا 20 درجه سانتی گراد است.

در ماه های سرد سال نیازی نیست درجه یخچال خیلی سرد باشد. این مسئله فشار را از روی کمپرسور بر می دارد و آن را کمتر می کند. به این ترتیب، مواد غذایی داخل یخچال بیشتر از حد سرد نخواهند شد. توصیه می شود برای تنظیم دمای یخچال در زمستان درجه میان 3 تا 4 درجه سانتی گراد انتخاب شود. بهترین دما برای فریزر هم منفی 18 درجه سانتی گراد است. این تغییر دما به برند و نوع یخچال بستگی دارد. تغییر دما در فصل زمستان و تابستان هم تنها یک تا دو درجه است. 

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.