جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چه ماشین ظرفشویی بخرم؟

چه ماشین ظرفشویی بخرم؟

بلاگ, ظرف شویی

چه ماشین ظرفشویی بخرم پرسشی است که در زمان تهیه این وسیله برقی مهم در آشپزخانه می تواند برای همه خانواده ها مطرح شود. این که یک ماشین ظرفشویی خوب چه مشخصات و ویژگی هایی می تواند داشته باشد، بسیار مهم است. با توجه به این که این وسیله قیمت بالایی دارد و برای خرید آن باید هزینه زیادی صرف شود، اهمیت دارد که در انتخاب آن دقت شود. هر ماشین ظرفشویی برای هر خانواده ای کارآمد نیست و هر خریداری با توجه به چند عامل مهم باید دست به انتخاب بزند.

بودجه ای که برای خرید ماشین ظرفشویی در نظر گرفته شده است، یکی از عوامل بسیار اثرگذار محسوب می شود. این روزها برندهای متنوعی در بازار موجودند که هر یک دارای ویژگی های منحصر به فرد خودشان هستند. ماشین های ظرفشویی را می توان از میان برندها و مدل های ایرانی و خارجی برگزید. 

ماشین ظرفشویی و کاربرد آن

پیش از این که بدانم چه ماشین ظرفشویی بخرم بهتر است درباره این دستگاه اطلاعات بیشتری به دست آورم. کاربرد اصلی این ماشین برقی شست و شوی ظرف ها است. آنها در سه مدل رومیزی، توکار و ایستاده در بازار موجودند. مدل های رومیزی قابلیت حمل و نقل دارند و از تنوع زیادی نیز برخوردارند. ایستاده ها برای خانواده های پرجمعیت کارایی دارند و توکارها نیز در کابینت کار می گذاشتند و قابلیت جا به جایی ندارند.

مهم است که خریدار در زمان خرید به خوبی نیاز خود را بشناسد، به دلیل این که تنوع زیادی از ماشین های ظرفشویی در دسترس هستند که انتخاب را دشوار می کنند. تولیدکننده ها هم مدام در حال اضافه کردن مشخصات جدید به آنها هستند. گاهی با اضافه کردن سبد و بازوهای اسپری کننده آب و گاهی نیز افزودن منوهای اضافی شست و شو خریدار را در زمان انتخاب سردرگم می کنند.

از جمله مواردی که در زمان خرید اهمیت پیدا می کنند می توان به مقدار مصرف انرژی، قابلیت ها و مشخصات ماشین ظرفشویی، مدل آن و اعتبار برند اشاره کرد. البته یکی از معیارهای مهم انتخاب نیز ظرفیت ماشین ظرفشویی است.  

مشخصات ماشین ظرفشویی مطلوب

خوب است در جواب این سؤال که چه ماشین ظرفشویی بخرم به مشخصات یک دستگاه مطلوب اندیشیده شود:

·        یک ظرفشویی مطلوب گواهی برچسب انرژی دارد. بر طبق این استاندارد ماشین های ظرفشویی حدود 12 درصد بازدهی انرژی کمتر و 30 درصد مصرف آب کمتری دارند.  

·        برخی از آنها دارای قابلیت شست و شوی بدون سر و صدا هستند. وقتی در ساخت ماشین های ظرفشویی از لوله های فولادی ضد زنگ استفاده شود، سر و صدا بهتر از ماشین های مجهز به لوله های پلاستیکی جذب می شود. ضمن این که دوام بیشتری نیز دارند.

·        برای پیدا کردن برند ماشین ظرفشویی باید به امکانات شست و شو، خشک کردن، راحتی کاربرد، نویز و زمان چرخه و قابلیت اطمینان و کارکرد آن دقت شود.

·        یک ماشین ظرفشویی مطلوب ضمن این که کیفیت و قدرت بالایی در شست و شو دارد، طراحی آن به شکلی است که مصرف کننده به راحتی بتواند از آن استفاده کند. 

مسائل مهم در زمان خرید ماشین ظرفشویی

توجه به ظرفیت در زمان پرسیدن این که چه ماشین ظرفشویی بخرم یکی از مهم ترین مسائلی است که در نظر نداشتن آن می تواند به ایجاد دردسر بعد از خرید منجر شود. ظرفیت این دستگاه با تعداد ظرف هایی که در سبدها جای می گیرند مشخص می شود. خانواده های کم جمعیت به طور طبیعی به دنبال ماشین ظرفشویی با ظرفیت کم هستند. خانواده های پر جمعیت به سراغ ماشین ظرفشویی های با ظرفیت بالا می روند. 

در صورتی که ماشین ظرفشویی سبدهای قابل تنظیم داشته باشد، می توان ظرف های بزرگ تری در آن قرار داد. بعضی از آنها دارای سینی مخصوص قاشق و چنگال هستند. این سینی در بالاترین قسمت قرار دارد و موجب می شود فضای بیشتری به بقیه ظرف ها اختصاص یابد. 

حسگرهایی که می توانند کثیفی ظرف ها را تشخیص دهند از اجزای مهم این ماشین به شمار می روند. بعد از تشخیص کثیفی های بیشتر مقدار و فشار آب را با آن تنظیم می کنند. وجود این حسگرها نه تنها کارایی را بالا می برد، موجب می شود که ظرف ها به آسانی تمیز شوند.   

ظرف هایی که با ماشین ظرفشویی می توان شست

وقتی پاسخ این پرسش مشخص شد که چه ماشین ظرفشویی بخرم می توان به این مسئله فکر کرد که چه ظرف هایی را می توان برای شست و شو در داخل آن قرار داد. بعضی از ظرف ها ممکن است دچار خوردگی شوند. قابلمه ها و ظرف های چدنی در موقع شست و شو در ماشین ظرفشویی ممکن است خراب شوند. 

نقش و نگارهای ظرف های قدیمی چینی هم می تواند در اثر شست و شو در ماشین های ظرفشویی آسیب ببینند. یکی دیگر از ظرف هایی که نباید در ماشین ظرفشویی گذاشته شوند چاقوهای تیز آشپزخانه هستند. این چاقوها به سرعت بعد از شست و شو کند می شوند و بهتر است به صورت دستی شسته شوند.

ظرف هایی که از جنس چوب هستند نباید در ماشین ظرفشویی قرار داد. ممکن است باد کنند و در نهایت در آنها ترک هایی ایجاد شود که دیگر قابل استفاده نباشند. ظرف های آلومینیومی هم در برابر مواد شوینده واکنش نشان می دهند و ممکن است رنگ آنها تغییر کند یا دچار خوردگی شوند.   

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.