جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کولر گازی سیستم اسپلیت چیست؟

کولر گازی سیستم اسپلیت چیست؟

بلاگ, کولر گازی

سیستم تهویه مطبوع به چند دلیل مفید است. آنها نه تنها برای کاهش و تنظیم دما عالی هستند، بلکه دارای تعدادی از مزایای سلامتی نیز هستند. سیستم های تهویه مطبوع مختلفی وجود دارد که متناسب با نیازهای مختلف است. یکی از محبوب ترین انواع کولر گازی اسپلیت سیستم است. در این راهنما، سیستم اسپلیت AC و همچنین نحوه کار، نحوه نصب و نحوه بهره مندی از این نوع سیستم را توضیح خواهیم داد.

سیستم اسپلیت AC چیست؟

کولر گازی اسپلیت از از دو بخش داخلی و خارجی ساخته شده است. این دو بخش از سیستم توسط لوله‌کشی و کابل برق به هم متصل می‌شوند که به مبرد، یک عامل خنک‌کننده که در محصولات تبرید استفاده می‌شود، اجازه می‌دهد تا به هر واحد جریان پیدا کند. بزرگترین بخش سیستم تهویه مطبوع، که بلندترین بخش نیز می باشد، در بیرون قرار دارد، در حالی که واحد سبک تر و ساکت تر را می توان تقریباً در هر نقطه از ساختمان قرار داد.

طرح های مدرن تر تهویه مطبوع سیستم اسپلیت را می توان با کنترل از راه دور و همچنین مجهز به یک پمپ گرمایشی کار کرد. این تضمین می کند که سیستم می تواند در تمام طول سال برای حداکثر راحتی و دمای بهینه اتاق استفاده شود. علاوه بر این، سیستم‌ها اکنون دارای تایمرها و کنترل‌های مختلفی هستند تا تجربه شما را با هر استفاده شخصی‌سازی کنند.

فن یخچال بخش دیگری است که ممکن است از آن صدای نابهنجار شنیده شود. این فن هوای خنک را به درون محفظه یخچال منتقل می کند. اگر پره های آن بشکند یا به علت برفک زیاد با آنها برخورد کند، صدای یخچال غیر عادی و بیشتر از همیشه خواهد بود.
به طور معمول محافظ یخچال را با بست و لرزه گیر به بدنه آن می بندند. این بست ها و لرزه گیرها در اثر مرور زمان ممکن است خراب شوند که موجب لرزیدن محافظ می شود که با ایجاد سر و صدا خواهد بود.

کولر گازی مولتی اسپلیت چیست؟

در جایی که یک کولر گازی اسپلیت واحد دارای یک واحد داخلی است، تهویه مطبوع چند اسپلیت دارای چندین واحد داخلی در اتاق های مختلف است. این سیستم برای املاکی که نیاز به تهویه مطبوع در بیش از یک اتاق یا منطقه دارند، یا اگر در خانه ای با بیش از یک طبقه زندگی می کنید، ایده آل خواهد بود.

راه اندازی سیستم مولتی اسپلیت

سیستم تهویه مطبوع اسپلیت چگونه کار می کند؟

به طور کلی، تهویه مطبوع از مواد شیمیایی خاصی استفاده می کند که می تواند شکل آنها را از گاز به مایع تغییر دهد. این سیستم خاص توسط یک مبرد وارد شده به کمپرسور سیستم کار می کند. مبرد به عنوان گاز کم فشار شروع به کار می کند. هنگامی که گاز گرم می شود و تحت فشار قرار می گیرد، سپس به مایع تبدیل می شود. سپس مایع از طریق لوله های کندانسور حرکت می کند و دوباره به گاز تبدیل می شود.

هنگامی که گاز فشار خود را از دست می دهد، به لطف مبرد، گرما را نیز آزاد می کند و خنک تر می شود. سپس، هنگامی که گاز به کمپرسور باز می گردد، این فرآیند تکرار می شود. این چرخه اصلی است.

در طول این چرخه، هوای اتاق به داخل واحد تهویه مطبوع کشیده می شود و از روی کویل های اواپراتور عبور می کند. این کار هوا را خنک می کند و آن را از طریق دریچه های تهویه مطبوع داخلی به داخل اتاق می راند. هوا تا رسیدن به دمای مشخصی به گردش خود ادامه می دهد. این دما را می توان با کنترل از راه دور تغییر داد. وقتی به آن رسید، سیستم برای صرفه جویی در انرژی خاموش می شود.

صدای کمپرسور می تواند شبیه سوت بشود که به گوش رسیدن آن از یخچال عادی است.

محصولات پیشنهادی

کولر گازی 24هزار ال جی مدل S4UW24K23AE

کولر گازی ۱۲۰۰۰ گری

کولر گازی 18هزار گری مدل S4 MATIC

کولر گازی ۱۲۰۰۰ گری

کولر گازی 12هزار گری مدل S4 MATIC

نحوه نصب یونیت ac سیستم اسپلیت

نصب سیستم تهویه مطبوع کولر گازی اسپلیت باید توسط یک مهندس حرفه ای انجام شود. روش نصب کولر گازی سیستم اسپلیت بسته به سازنده آن ممکن است متفاوت باشد، اما روش اصلی نصب یک واحد داخلی در اینجا آمده است:

 • شما باید یک مکان ایده آل برای نشستن یونیت دیواری داخلی خود پیدا کنید. این مکان باید به دور از نور مستقیم خورشید و گرما باشد و در جایی که حدود 15 سانتی متر فضای باز در اطراف همه طرف وجود داشته باشد. دیواری که انتخاب می کنید باید بتواند وزن سیستم را نیز تحمل کند. در برخی موارد، می توان از یک قاب اضافی برای پشتیبانی بسیار بیشتر از واحد استفاده کرد.
 • اولین کار این است که صفحه نصب را به دیوار داخلی انتخابی خود محکم کنید. مهندس شما ارتفاع مناسب برای نشستن واحد شما را اندازه گیری می کند و صفحه را با پیچ به دیوار ثابت می کند.
 • سپس باید یک سوراخ در بالای صفحه نصب ایجاد کنید تا لوله‌های سیستم را در آن قرار دهد. قبل از انجام این کار، طول لوله کشی را در نظر بگیرید.
 • یونیت داخلی و اتصالات آن را بررسی کنید و سپس لوله ها را از یونیت داخلی به واحد بیرونی متصل کنید. مهندس شما طول و نوع لوله و اتصال این دو و همچنین نحوه اتصال لوله زهکشی به پایه واحد داخلی را می داند.
 • سپس واحد داخلی به صفحه نصب آماده برای راه اندازی واحد خارجی متصل می شود.

نصب یونیت خارحی (کمپرسور)

  • یونیت خارجی نیز باید در مکانی مناسب، دور از مناطق گرم یا جاهایی که حرکت زیادی وجود دارد قرار گیرد. حدود 30 سانتی متر فضای اطراف دستگاه نیاز دارد.
  • زمین زیر یونیت خارجی باید قبل از قرار گرفتن در موقعیت خود تراز شود. معمول است که یک دال بتنی یا مشابه آن بر روی زمینی که واحد قرار می گیرد گذاشته شود، اما باید به اندازه کافی از سطح زمین بلند شود تا از هر چیزی مانند سیل آب یا ورود برف جلوگیری شود.
  • اکنون می توان یونیت خارجی را در محل مورد نظر قرار داد و سیم های یونیت داخلی را وصل کرد. مهندس شما پوشش یونیت خارجی را برمی دارد و سیم ها را به درستی وصل می کند. هنگامی که همه چیز محکم شد، پوشش را می توان تعویض کرد.

  هنگامی که یونیت های داخلی و خارجی سیستم اسپلیت AC ایمن هستند، مهم است که هوا را از یونیت خارجی خارج کنید. همچنین باید لوله کشی را با استفاده از گیره و پیچ به دیوار محکم کنید و هر سوراخی را ببندید.

مزایای کولر گازی سیستم اسپلیت

انتخاب سیستم اسپلیت AC به دلایل مختلفی می تواند مفید باشد، هم برای مصارف مسکونی و تجاری:

نصب آسان

اگرچه فرآیند نصب کولر گازی سیستم اسپلیت نسبتاً ساده است، مهم است که یک مهندس این کار را برای شما انجام دهد. هنگامی که واحدهای داخلی و خارجی راه اندازی می شوند، تنها چیزی که نیاز است تغذیه لوله ها از یکی به دیگری و اطمینان از آب بندی سوراخ ها و ثابت نگه داشتن لوله ها است.

بی صدا در عملیات

پر سر و صداترین قسمت های کولر گازی مانند فن و کندانسور به راحتی در یونیت خارجی قرار می گیرند، به این معنی که آرام ترین قسمت کولر گازی در داخل خانه است. این بدان معناست که سیستم اسپلیت می تواند اتاق های شما را تا حد امکان خنک نگه دارد.

انعطاف پذیری

یکی از مزیت های اصلی این سیستم قابلیت گرمایش اتاق های مختلف با واحدهای خنک کننده متعدد است. با سیستم مولتی اسپلیت، به لطف ترموستات و کنترل از راه دور، می‌توانید دمای اتاق‌های مختلف را که مناسب می‌بینید، تغییر دهید و تنها اتاق‌هایی را که نیاز دارید خنک کنید و در این فرآیند در هزینه و انرژی صرفه‌جویی کنید.

صرفه جویی در انرژی

سیستم های اسپلیت به کاهش میزان مصرف انرژی کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که انرژی را هدر نمی دهید. سیستم های تهویه مطبوع چند اسپلیت دارای مزیت افزوده عملکرد بیش از یک واحد داخلی هستند، اما همچنان یکی از کارآمدترین سیستم های تهویه مطبوع در سراسر جهان هستند. با این حال، انتخاب سیستم مناسب برای ملک خود برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی مهم است.

از نظر اقتصادی توجیه پذیر

هزینه متوسط سیستم های تهویه مطبوع سیستم اسپلیت می تواند مانند هر خرید بزرگ متفاوت باشد. به عنوان یک راهنما، هزینه های سیستم و نصب می تواند از حدود 1000 پوند تا 2000 پوند بسته به تعداد واحدهای مورد نیاز و هزینه های نصب شروع شود. با این حال، سیستم‌های اسپلیت می‌توانند در طول زمان هزینه‌های خود را بپردازند، به‌ویژه با بهره‌وری انرژی که باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما در صورتحساب‌های هر ماه می‌شود.

کولر گازی سیستم اسپلیت می تواند خرید دلپذیری باشد و تجربه هوای مطبوع را در گرمای تابستان برا شما بسازد. این نوع سیستم تهویه مطبوع مزایای خود را دارد. با گزینه های بسیار همراه با راحتی مطلوب، می توانید به راحتی و بدون هیچ استرسی دمای خانه خود را کنترل کنید. کولر گازی سیستم اسپلیت خود را با کمترین قیمت از فروشگاه بانه حراج تهیه کنید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به هر سوالی هستند که ممکن است داشته باشید . تجربه خرید از بانه حراج را تجربه کنید!

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.