جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آبسرد کن یخچال

آیا آبسرد کن یخچال شما طعم بدی دارد؟

بلاگ, یخچال

آبسرد کن های داخلی یخچال یکی از آن دسته از آپشن های سنتی در جهان یخچال ها بشمار می روند. آب خنک و به لطف فیلترهای یکپارچه، کاملا تمیز و گوارا است. اما با وجود آن فیلتر، گاهی اوقات آبی که بیرون می ریزد طعم بسیار بدی دارد.

این مشکل اغلب حتی در یخچال های کاملاً جدید نیز رخ می دهد. در موارد دیگر، بعد از مدتی که از آبسرد کن استفاده میکنید این شرایط بدتر و بدتر می‌شود تا زمانی که طعم آب کاملاً غیر قابل تحمل می شود. تغییر طعم آب در آبسرد کن در هر برندی از یخچال اتفاق می افتد ، از جمله  Whirlpool، Frigidaire، KitchenAid، LG، Samsung  و منحصر به برند خاصی نیست.

در برخی موارد، میتوانید به سادگی مشکل را حل کنید اما نه همیشه. وقتی با یخچال‌های پیشرفته امروزی مواجه هستید، حتی افراد حرفه‌ای ممکن است هنگام تلاش برای حل مشکلات آبسرد کن به دستور العمل نیاز داشته باشند.

در رابطه با آبی که از طریق یخچال تأمین می‌شود، طی سال‌ها، سازندگان طرح‌های خود را اصلاح کرده‌اند تا خلأهای موجود در سیستم را تا جایی که ممکن بود از بین بردند در واقع از ماندگی آب جلوگیری کردند. معمولا متخصصان حوزه خدمات برای بررسی مشکلات به سازندگان اعتماد می کنند تا قطعات مشکوک را شناسایی کنند.

بیایید نگاهی به راهکار های مناسب برای بهبود طعم آب آبسرد کن و هوای داخل یخچال اشاره کنیم.

فیلتر آبسرد کن را تغییر دهید

همیشه مشکل فیلتر نیست اما اغلب اینطور است. گاهی اوقات طعم بد ممکن است به دلیل مشکلات مربوط به تامین آب، لوله کشی، یا کپک یا باکتری باشد. اما معمولا علت تغییر طمع فیلتر است.

فیلترهای آبسردکن برای همیشه دوام نمی آورند. به طور متوسط، باید هر شش ماه یکبار آنها را تعویض کنید. در برخی موارد تعویض فیلتر های بیشتر از 6 ماه طول می کشد و همین عامل باعث تغییر طعم آب است.

آب ممکن است طعم بدی داشته باشد زیرا باکتری‌هایی در فیلتر های قدیمی رشد می‌کنند. گاهی فیلتر به درستی کار نمی‌کند و طعم نامطبوعی را به آب منتقل کرده است. آلودگی‌های موجود در منبع آب می‌تواند خطرناک باشد. فیلترهایی که به درستی کار می کنند، انواع مواد زائد را از آب آشامیدنی حذف می کنند، از جمله:

  • کلر
  • ترکیبات آلی فرار (VOCs)

شایان ذکر است که این فیلترها نمی توانند موادی مانند فلزات سنگین و انواع دیگر آلاینده های خاص را فیلتر کنند. 

بالا رفتن عمر  فیلتر، ممکن است باعث بارگیری بیش از حد آب شود. در نتیجه، مقداری از آب فیلتر نشده باقی می ماند و مستقیماً داخل لیوان شما می ریزد. به همین دلیل است به خوبی متوجه تغییر بو یا مزه می شوید.

یکی از نشانه هایی که نشان می دهد عمر فیلتر شما گذشته این است که گاهی یخ ساز در ایجاد یخ کند عمل می کند و اصلاً یخ نمی سازد. همچنین ممکن است فشار آب آبسرد کن به میزان قابل توجهی کمتر از قبل باشد. اینها نشانه هایی است که نشان می دهد فیلتر مسدود شده و نیاز به تعویض دارد.

محصولات پیشنهادی

یخچال ال جی ساید j267

یخچال ال جی ساید x257

یخچال ساید سامسونگ مدل rs50

منبع آب خود را بررسی کنید

اگر منبع آب شما به خصوص ضعیف است، ممکن است یک دور فیلتراسیون برای از بین بردن بوها و طعم های باقی مانده که به طعم بد بو کمک می کنند کافی نباشد.

بوی شبیه تخم‌مرغ‌ های فاسد، گوگرد یا فلز نمی‌تواند نشانه‌ای از خرابی آب سردکن باشد، اما می‌تواند بخاطر لوله‌کشی بد، گرفتگی در سیستم یا قطع شدن آب باشد. برای اینکه بفهمید مشکل در سیستم لوله کشی، منبع آب یا یخچال است ، بررسی کنید که آیا آب لوله کشی مزه ی خاصی دارد یا خیر. به عبارت دیگر، اگر آب تمام شیرهای منزل – نه فقط یخچال – طعم عجیبی دارد، احتمالاً از مشکل از یخچال نیست.

اگر ماموران اداره آب لوله‌های ترک خورده را تعمیر کرده باشند یا روی لوله‌های مجاور کار کرده باشند، ذرات نامطلوب ممکن است به درون لوله ها نفوذ کنند. پس از بازیابی جریان آب، ممکن است متوجه بوها یا مزه هایی شوید که قبلا وجود نداشتند. خوشبختانه، این مشکل زمانی که لوله ها با آب شیرین شست و شو می دهند، خود به خود حل می شود.

بررسی کنید که آیا جریان آب تازه برقرار است یا خیر

اگر یخچال شما برای مدت طولانی بدون آب بماند، آب موجود در خطوط ممکن است شروع به طعم بد کند. باز هم، جاری شدن آب شیرین برای یک یا دو دقیقه ممکن است طعم را به شدت بهبود بخشد. هوای محبوس شده را با فشار دادن و رها کردن اهرم، دکمه یا کلید فشاری در فواصل پنج ثانیه ای آزاد کنید. برای اطمینان از نوشیدن آب تمیز، همین روش را ادامه دهید تا 10 تا 15 لیوان آب بریزید .

اگر یخچال جدید باشد، خطوط آب ممکن است در طول فرآیند تولید از گرد و غبار و زباله انباشته شده باشد که برای هرکسی که این آب را مصرف می کند خطرناک است. برای تمیز کردن آب سردکن از داخل سرکه اضافه کنید.

منبع آب و همچنین لوله ای که آب از آن می آید را با  2 تا 3 فنجان سرکه به همراه آب بشویید. سپس اجازه دهید سرکه چند ثانیه بماند و با ریختن تقریباً 2 لیتر آب محفظه را مجددا بشویید. به این ترتیب حتما از شر بو و طعم های بجا مانده خلاص خواهی شد.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.