جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
فریزر

فریزر چطور کار می کند؟

بلاگ, یخچال

تقریباً هر خانه مدرن دارای یک فریزر است که به احتمال زیاد به یخچال متصل است. اما چرا مواد غذایی را فریز می کنیم؟ برای نگهداری مواد غذایی که بعداً اگر در یخچال قرار می‌دادیم، ظرف چند روز دیگر نمی‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. بنابراین آن قابلمه بزرگ خورشت گاو شام دیشب در کنار آن اختراع انقلابی قرن بیستم: شام یخ زده، به فریزر می رود.

اما نیاز به نگهداری مواد غذایی برای بعدا – یا ایجاد یخ برای خنک نگه داشتن نوشیدنی ها – بسیار قدیمی تر از باقی مانده غذاها و شام های تلویزیونی است. این به خود تمدن برمی گردد. هزاران سال پیش، بین‌النهرینی ‌های باستان کشف کردند که غذای سرد کندتر از غذای باقی مانده در بیرون می‌پوسد.  بنابراین، آنها گودال های بزرگی را در زمین حفر کردند، آنها را با کاه یا شن عایق کردند و سپس روی آنها را با یخ و برف از نزدیک ترین کوه ها پوشاندند. از این چاله ها یا غارهای یخی برای نگهداری غذا به مدت دو یا سه هفته در یک زمان استفاده می شد. بین‌النهرینی‌ها می‌دانستند که هوای گرم از بیرون می‌تواند مانع از سرد شدن غذا برف شود. بنابراین ورودی کوچک و باریک نگه داشته شد تا از نشت هوا جلوگیری شود.

تاریخچه فریزر ها

غذا برای قرن ها به شکل باستانی نگهداری می شد. تا اینکه در اواخر دهه 1600، انگلستان و فرانسه نسخه مخصوص به خود را با اختراع خانه یخی ایجاد کردند. بسیاری از این فضا ها تا حدی در زمین بودند، برخی به عنوان چاله های سقف کاهگلی طراحی شدند که می توانستند غذا را سرد نگه دارند.

این فرآیند شبیه به غار یخی بود، با یک عایق مانند خاک اره یا شاخه های کوچک که با برف و خاک اره پوشانده می شد.

در نهایت این اتاق ها جای خود را به جعبه های یخ دادند. یک کابینت کوچک که دارای محفظه ای برای نگهداری یک قطعه یخ بزرگ و محفظه ای دیگر برای نگهداری مواد غذایی بود. تا حدود دهه 1920 رایج بودند، زمانی که یخچال و فریزرهای برقی شروع به کار کردند.

در آن زمان، علم و صنعت ایده سرما سازی مکانیکی را مطرح شد که در آن یک گاز شیمیایی در گردش، مواد غذایی را در یک محفظه سرد نگه می داشت. در ادامه، خواهیم فهمید که چگونه چندین اکتشاف علمی منجر به ایجاد فریزر مدرنی شد که امروزه استفاده می کنیم.

توسعه فریزر مدرن

باکتری‌ها معمولاً عامل پوسیدگی غذا هستند، اما نمی‌توانند به خوبی یا اصلاً در دماهای انجماد که 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتی‌گراد) یا کمتر است رشد کنند. بنابراین، اگر مایع درون آن – مولکول های آب – را تا دمای انجماد پایین بیاورید، غذا کندتر فاسد می شود.

همانطور که دانشمندان در اوایل دهه 1800 اکتشافات مرتبطی در مورد ماهیت دما و قوانین ترمودینامیک انجام دادند. در آن زمان بود که چارچوب تنظیم دمای مصنوعی در جای خود قرار گرفت.

مخترع آمریکایی جاکوب پرکینز بر اساس ایده های جذب بخار که توسط مخترع الیور ایوانز در اوایل دهه 1800 مطرح شد، تواسنت یک واحد خنک کننده متکی بر فشرده سازی بخار ایجاد کند. پرکینز تشخیص داد که ماده ای که به عنوان مبرد استفاده می شود، با عبور از تغییرات فشار و تبدیل از مایع به بخار و برگشت، گرما را جذب و منتشر می کند. به عبارت دیگر، پرکینز کشف کرد که برخی از مواد شیمیایی می توانند با جذب تمام گرما، دمای هوا را کاهش دهند.

در اواخر دهه 1840، یک پزشک از فلوریدا دستگاهی را به ثبت رساند که مبرد را به اندازه کافی تحت فشار قرار می داد. سپس آن را کاهش می داد تا یخ ایجاد کند، اگرچه نشت می کرد و همیشه به درستی کار نمی کرد. و در سال 1860، فردیناند کار، مخترع فرانسوی، فناوری تراکم بخار را با استفاده از یک مبرد پایدارتر و مؤثرتر (اما سمی) – آمونیاک – به جای اتری که پرکینز استفاده کرده بود، بهبود بخشید.

از آن زمان به بعد، فریزرها با ماشین آلات پیچیده تر، مواد شیمیایی بهتر و راه های کارآمدتر برای حفظ هوای سرد به طور قابل توجهی بهبود یافته اند. صفحه بعد را بخوانید تا در مورد نحوه عملکرد فریزر خانه خود بیشتر بدانید.

فریزر مدرن

محصولات پیشنهادی

یخچال ال جی ساید j267

یخچال ال جی ساید x257

یخچال ساید سامسونگ مدل rs50

امروزه برخی از متداول ترین سرما ساز ها، HFC ها (هیدروفلوئوروکربن ها) هستند. سرماساز های دیگر، مانند CFCs (کلروفلوروکربن‌ها) و HCFCs (هیدروکلرو فلوئوروکربن‌ها) در ایالات متحده به شدت تنظیم می‌شوند. البته استفاده از آن در بسیاری از محصولات ممنوع است – زیرا در تخریب لایه اوزون اتمسفر نقش دارند.

سرماساز فرآیند خنک سازی را به صورت بخار تحت فشار کم آغاز می کند. اولین جزء فریزر که وارد می شود کمپرسور است (معمولاً در قسمت پایینی فریزر یافت می شود).

مبرد داغ و تحت فشار توسط کمپرسور از طریق یک لوله به جزء بعدی به نام کندانسور پمپ می شود. اگر تا به حال قسمت بیرونی فریزر خود را لمس کرده اید و گرما را احساس کرده اید، این گرما از کویل های کندانسور خارج می شود. معمولاً در زیر یا در پایین فریزر قرار می گیرند، جایی که می توانند در معرض هوای دمای اتاق قرار بگیرند و خنک شوند. همانطور که بخار از طریق سیم پیچ های کندانسور حرکت می کند، گرما را از دست می دهد اما فشار بالای خود را حفظ می کند. همچنین به دمای نسبتاً گرم تبدیل می شود.

فشار ذاتی مبرد در حال حاضر مایع، آن را وارد جزء بعدی می کند: لوله اندازه گیری. این ساختار کوچک فشار بخار را تنظیم می‌کند تا بتواند وارد جزء بعدی شود.

هنگامی که مبرد مایع از لوله اندازه گیری کوچک به اواپراتور بزرگتر می رود، فشار آن به طور ناگهانی کاهش می یابد و باعث می شود که دوباره به بخار کم فشار تبدیل شود. اواپراتور همچنین گرما را جذب می کند، که منجر به بخار سرد انجمادی می شود که دمای دستگاه را به اندازه کافی سرد نگه می دارد تا غذای شما منجمد شود. سپس بخار به کمپرسور باز می گردد تا فرآیند از نو آغاز شود.

انواع

در خانه خود احتمالاً یک واحد ترکیبی یخچال و فریزر دارید. چه یک یخچال/فریزر ساید بای ساید داشته باشید، چه دستگاهی که فریزر در بالا قرار دارد و چه یخچال فریزر در پایین، تفاوت های کمی وجود دارد. تنها تفاوت در بهره وری انرژی است. پایه پایینی از کمترین مقدار نیرو استفاده می کند [منبع: حکیم و توریل]. چرا؟ اگر کمپرسور در پایین است، مجبور نیست بخار را خیلی دور فشار دهد. در سبک های ساید بای ساید یا فریزر بالا، کمپرسور باید مبرد را از طریق لوله ای عبور دهد تا به محفظه فریزر برسد.

نوع دیگری از فریزر مستقل است که به آن “انجماد عمیق” یا “زیر صفر” نیز می گویند، اگرچه دومی یک نام تجاری برای یک برند خاص از فریزر است.

آیا تا به حال در یک رستوران کار کرده اید و مجبور شده اید که غذا را از یک فریزر تجاری بزرگ و روباز بردارید؟ باز هم، اینها از فشرده سازی بخار استفاده می کنند. تنها مزیت اصلی این نوع واحدها این است که بسیاری از آنها دارای کفپوش های آلومینیومی تقویت شده هستند که می توانند تا 600 پوند (حدود 270 کیلوگرم) وزن در هر فوت مربع را تحمل کنند – یک مفهوم بسیار ارزشمند در یک رستوران با حجم بالا (اما که برای یک خانواده چهار نفره کاملا غیر ضروری خواهد بود).

از هر نوع فریزر که استفاده می کنید، حتما دمای آن را پایین و ثابت نگه دارید. در غیر این صورت، با بدترین دشمن فریزر مواجه خواهید شد: یخ زدگی. در صفحه بعد نگاهی خواهیم داشت به چگونگی وقوع یخ زدگی و اقداماتی که می توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید.

خرید فریزر نو

دیدن فریزرهای جدید ممکن است واقعا سرگرم کننده باشد. با توجه به بودجه و نیاز شما، فریزرهای امروزی انواع رنگ ها و مدل ها و ویژگی های تکنولوژیکی پیشرفته دارند. بخشی از ویژگی هایی مهم فریزر ها را در هنگام خرید بررسی می کنیم:

تنظیم کننده دمای خارجی دیجیتال:این صفحه کلیدی است که در آن دمای مورد نظر فریزر خود را لمس می کنید.

یخ سازهای خودکار: اگرچه چندین دهه است که وجود دارند، اما یخ سازهای در درب که از بیرون به آنها دسترسی دارید باعث می شود فریزر شما بیشتر دوام بیاورد. زیرا این یک زمان کمتر است که لازم نیست به داخل آن برسید و خطر ساییدگی درزگیر لاستیکی را ایجاد کنید.

فیلتر آب سرد: شما آب تازه و خنک را از درب فریزر دریافت می کنید.

محفظه “منطقه خنک کننده”: محفظه موجود در برخی از ترکیبات یخچال و فریزر یک لوله مخفی است. هوای فریزر فوق العاده سرد را به فضایی در یخچال هدایت می کند که برای نگهداری اقلامی مانند شیر مناسب باشد.

یخ زدایی خودکار: همانطور که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم. این کار باید عمر فریزر شما را طولانی تر کند بنابراین مجبور نخواهید شد به این زودی دوباره به خرید فریزر بروید.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.