جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چطور ماشین ظرف شویی را تمیز کنیم؟

چطور ماشین ظرفشویی را تمییز کنیم؟

بلاگ, ظرف شویی

نام “ماشین ظرفشویی” نشان می دهد که دستگاه خود تمیز شونده است البته در بیشتر موارد اینگونه است. اما باید ماشین ظرفشویی خود را نیز تمیز کنید، به خصوص به این دلیل که محیط گرم و مرطوب و مقادیر قلیایی PH داخل ماشین ظرف شویی را به عنوان بستر مناسبی برای تولید برخی از چیزهای بسیار ناخوشایند مانند قارچ  باکتری و … تبدیل می کند. همچنین فیلترهای ماشین ظرف شویی هم می توانند با ذرات غذا مسدود شوند.

به همین دلیل است که ماشین ظرفشویی نیاز به تمیز کردن کامل دارد تا بهداشتی و عاری از میکروب باقی بماند و عملکرد آن در اوج باشد. در اینجا نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی در چند مرحله ساده آورده ایم.

درب ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

لازم نیست ظروف کثیف را قبل از بارگیری کاملاً از قبل بشویید، اما ضایعات می توانند به مرور زمان جمع شوند و بقایای مواد غذایی در ماشین ظرف شویی از جمله درب داخلی ماشین ظرفشویی باقی بمانند.

از آب گرم و صابون و یک پارچه مرطوب برای پاک کردن درب داخلی و هرگونه درزگیر لاستیکی استفاده کنید. این کار باعث می‌شود کثیفی و سایر موارد ناخوشایند ایجاد نشود. برای وارد شدن به شیارها از مسواک استفاده کنید. همچنین می توانید به جای آب صابون از مخلوط جوش شیرین و آب استفاده کنید.

اگر جا ظروف روی در است، آنها را بردارید و تمیز کنید. در نهایت، با استفاده از یک دستمال کاغذی یا دستمال کاغذی، قسمت بیرونی در را با مخلوط جوش شیرین بشویید تا از شر لکه ها و اثر انگشت خلاص شوید. اطمینان حاصل کنید که وارد تمام شیارها شده اید و رگه های خاکستری را با یک اسفنج پاک کنید.

لوازم جانبی ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

سپس نوبت به تمیز کردن لوازم و قطعات ماشین ظرف شویی، از جمله قفسه ها، بازوهای اسپری و فیلتر می رسد. با دقت و مرحله به مرحله تمامی لوازم جانبی را تمیز کنید. سپس آن ها را در محل قبلی قرار دهید تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری کنید.

فیلتر ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما دارای فیلتر قابل جابجایی است (این فیلتر نیز در وان ماشین ظرفشویی قرار خواهد گرفت)، آن را بیرون بیاورید و با آب داغ کاملاً بشویید و تکه های غذا را در سطل زباله بیندازید. هر گونه زباله دیگری را که در اطراف تخلیه فیلتر می بینید تمیز کنید. (قبل از اجرای چرخه تمیز کردن، حتما فیلتر ماشین ظرف شویی را تعویض کنید.) باید فیلتر را مرتباً جدا کرده و تمیز کنید، اما اگر متوجه شدید که ظروف شما تمیز بیرون نمی آیند یا با وجود اینکه آنها را کار کرده اید احساس “شن” می کنند. در طی یک چرخه کامل تمیز کردن، ممکن است لازم باشد آن را بیشتر تمیز کنید. همه اینها بسیار ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد، قول می دهیم.

قفسه بالا و قفسه پایین

باید قفسه پایینی و قفسه بالایی را بردارید و آنها را در آب گرم و صابون یا مخلوطی از سرکه و جوش شیرین بشویید. از یک مسواک قدیمی روی مسیرها و چرخ ها استفاده کنید، که ممکن است در نهایت با کثیفی و کثیفی پوشیده شود.

بازوی اسپری

هر ماشین ظرفشویی دارای حداقل یک بازوی اسپری ماشین ظرفشویی است که می توانید هر شش ماه یکبار آن را بردارید و با یک حوله مرطوب پاک کنید. دفترچه راهنمای مالک باید به شما بگوید که چگونه آن را حذف کنید. اما شما همچنین می توانید از یک خلال دندان قدیمی برای جدا کردن هر چیزی که به طور بالقوه سوراخ های اسپری را مسدود می کند استفاده کنید. بازوی اسپری در تصویر بالا قابل مشاهده است.

یک دور با سرکه را شستو شو دهید

پس از تمیز کردن و تعویض لوازم جانبی ماشین ظرفشویی، یک کاسه یا لیوان قابل شستشو در ماشین ظرفشویی را با سرکه سفید پر کنید و آن را محکم روی قفسه بالایی یا پایینی ماشین ظرف شویی خالی قرار دهید. ماشین ظرف شویی را در یک چرخه کامل با گرمترین تنظیم آب ممکن روشن کنید. سرکه به تجزیه ذرات اضافی غذا، چربی و کف صابون در داخل کمک می کند.

با چرخه آب داغ شستشو دهید

باید قفسه پایینی و قفسه بالایی را بردارید و آنها را در آب گرم و صابون یا مخلوطی از سرکه و جوش شیرین بشویید. از یک مسواک قدیمی روی مسیرها و چرخ ها استفاده کنید، که ممکن است در نهایت با کثیفی و کثیفی پوشیده شود.

هر چند وقت یکبار باید ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید؟

اکنون که می دانید چگونه ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید، باید سعی کنید هر چند هفته یکبار درب داخلی و وان را پاک کنید. یک بار در ماه آن را به طور کامل تمیز کنید – یا اگر متوجه بوی نامطبوع شدید یا اینکه ظروف شما تمیز نمی شوند، بیشتر اوقات آن را تمیز کنید.

خانم ها خیالتان راحت!

شستن ظروف در ماشین ظرفشویی باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود. ماشین ظرفشویی های دارای گواهینامه ENERGY STAR کمتر از 4 گالن [15 لیتر] آب در هر چرخه مصرف می کنند. آن را با ظروف شستن دست مقایسه کنید، که می تواند هر دو دقیقه 4 گالن آب مصرف کند.

ماشین ظرف شویی یکی از لوازم اصلی خانواده های نسل جدید است. یک دستگاه رویایی صرفه جویی در زمان برای تمیز کردن ظروف.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.