جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جدید ترین اسمارت TV ها در نمایشگاه CES 2023

جدیدترین تکنولوژی های اسمارت TV

بلاگ, تلویزیون

نمایش اسمارت TV های نسل بعدی در CES 2023

تامین کنندگان محصولات نمایشگر NextGen خود را در نمایشگاه CES به نمایش گذاشتند و نگاهی اجمالی به آنچه که در سال 2023 و پس از آن انتظار داریم را نشان دادند. نوآوری‌های فناوری در صفحه نمایش، نوآوری‌های محصول را در بازار اسمارت TV مصرفی هدایت می‌کند. امسال، تامین‌کنندگان نمایشگر مانندLG Display، Samsung Display، TCL China Star و دیگران، طیف وسیعی از پیشرفت‌های فناوری را برای پنل نمایش تلویزیون به نمایش گذاشتند. نوآوری های فناوری برای رشد بازار تلویزیون به ویژه در محیط رشد تقاضای آهسته بسیار مهم است.

اسمارت TV مدل OLED سفید: افزایش روشنایی با آرایه لنز میکرو

فناوری META تابش نور را از پنل OLED به حداکثر می‌رساند و بازده انرژی را در مقایسه با روشنایی یکسان 22 درصد افزایش می‌دهد. META Booster، هم روشنایی صفحه و هم بیان رنگ را با تجزیه و تحلیل و تنظیم روشنایی هر صحنه در زمان واقعی بهبود می بخشد. این همچنین HDR (محدوده دینامیکی بالا) را افزایش می دهد. 

متا با ارائه زاویه دید گسترده 160 درجه کمک می کند تا تصاویر را در هر زاویه ای بدون اعوجاج تصویر ببینید. LGD قصد دارد از فناوری متا در پنل های تلویزیون OLED 55، 65، 77 اینچی 4K و 77، 88 اینچی 8K خود با استراتژی تمرکز بر بازار اسمارت TV های فوق العاده برتر استفاده کند. نمایشگر ال جی تنها تامین کننده پنل های تلویزیون OLED سفید است. 

تلویزیون‌های OLED سفید با برندهای مختلفی از جمله ال‌جی الکترونیک، سونی و دیگران به فروش می‌رسند. تلویزیون WOLED مسیر رشد قوی را تجربه کرده و در بازار پریمیوم تسلط پیدا کرده است. فناوری OLED هنوز در حال تکامل است و ظرفیت آن در حال گسترش است تا سهم بیشتری از بازار را به دست آورد.

فناوری متا در تلویزیون های OLED

META تابش نور را از پنل OLED به حداکثر می‌رساند و بازده انرژی را در مقایسه با روشنایی یکسان 22 درصد افزایش می‌دهد. META Booster، هم روشنایی صفحه و هم بیان رنگ را با تجزیه و تحلیل و تنظیم روشنایی هر صحنه در زمان واقعی بهبود می بخشد. این همچنین HDR (محدوده دینامیکی بالا) را افزایش می دهد. متا همچنین به ارائه زاویه دید گسترده 160 درجه کمک می کند که می تواند تصاویر را در هر زاویه ای بدون اعوجاج تصویر ارائه دهد. 

شرکت LGD قصد دارد از فناوری متا در پنل های تلویزیون OLED 55، 65، 77 اینچی 4K و 77، 88 اینچی 8K خود با استراتژی تمرکز بر بازار اسمارت TV های فوق العاده برتر استفاده کند. نمایشگر ال جی تنها تامین کننده پنل های تلویزیون OLED سفید است. اسمارت TVهای OLED سفید با برندهای مختلفی از جمله تلویزیون ال‌ جی الکترونیک، سونی و دیگران به فروش می‌رسند. تلویزیون WOLED مسیر رشد قوی را تجربه کرده و در بازار پریمیوم تسلط پیدا کرده است. این فناوری هنوز در حال تکامل است و ظرفیت در حال گسترش است که به آن کمک می کند تا سهم بیشتری از بازار را به دست آورد.

تلویزیون OLED QD (Quantum Dot): افزایش عملکرد با مواد جدید EL

فناوری صفحه نمایش QD OLED در نمایشگاه CES سال گذشته توسط سامسونگ دیسپلی معرفی شد. با عملکرد برتر نمایشگر، مخاطبان را خیره کرد و نقدهای خوبی دریافت کرد. شرکت سامسونگ QD-Display را برای بازار بازی های خانگی در دو اندازه تلویزیون 55 و 65 اینچی به همراه یک مانیتور بازی خمیده 34 اینچی معرفی کرد.

این صفحه نمایش نقاط کوانتومی چاپ شده را با پیکسل های آبی خود ساطع می کند. QD Display می تواند عملکرد رنگی عالی را ارائه دهد زیرا به فیلترهای رنگی مانند WOLED یا LCD متکی نیست. امسال سامسونگ دیسپلی از QD OLED 2023 با اضافه شدن تلویزیون 77 اینچی و مانیتور فوق عریض 49 اینچی رونمایی کرد.

محصولات لاین آپ 2023 از الگوریتم بهینه سازی پیشرفته InteliSense AI و مواد جدید OLED HyperEfficient EL استفاده کردند که روشنایی رنگ هر RGB را طبق اطلاعات شرکت بهبود می بخشد. در نتیجه، حداکثر روشنایی روشنایی رنگ ترکیبی RGB به بیش از 2000 نیت رسید. کیفیت تصویر و کارایی پنل با فناوری پیشرفته هوش مصنوعی بسیار افزایش یافته است.

طبق گفته شرکت QD OLED 2023 با استفاده از مواد آلی با راندمان بالا و فناوری هوش مصنوعی پیشرفته تر، مصرف برق مدل های 2022 را تا 25 درصد کاهش داده است. Samsung Display تنها تامین کننده پنل صفحه نمایش QD OLED است. سرمایه‌گذاری بیشتر در فناوری QD OLED برای افزایش ظرفیت در سال 2023 انتظار می‌رود. Sony و Samsung Electronics در حال حاضر تلویزیون‌های QD OLED 55 و 65 اینچی را از سال گذشته به فروش می‌رسانند. 

سامسونگ تا پایان سال 2022 استراتژی قیمت گذاری تهاجمی را دنبال کرد، به خصوص برای جمعه سیاه که منجر به فروش بالاتر شد. تامین‌کنندگان بیشتری از جمله TCL در حال برنامه‌ریزی برای پیوستن به آن هستند که منجر به سهم بیشتری برای تلویزیون QD OLED در سال 2023 خواهد شد.

اسمارت TV مدل OLED IJP (Ink Jet Printing): نمونه اولیه آن در CES رونمایی شد

TCL CSOT از صفحه نمایش 65 اینچی 8K IJP-OLED خود، اولین OLED 65 اینچی 8K چاپ شده در جهان، رونمایی کرد. صفحه نمایش 65 اینچی 8K IJP-OLED به طور مشترک توسط TCL CSOT و JOLED توسعه یافته است. 8K با حداکثر 33 میلیون پیکسل فوق‌العاده دارای بالاترین وضوح و نرخ تازه‌سازی است که توسط فناوری OLED چاپ جوهر افشان ایجاد شده است. 

طبق اطلاعات شرکت، نرخ تازه‌سازی، روشنایی بالاتر و حاشیه باریک‌تر نسبت به مدل قبلی دارد. IJP برای چاپ OLED RGB به دلیل مسائل مربوط به مواد و پیچیدگی‌های ساخت، چالش برانگیز بوده است زیرا به مواد OLED سازگار با چاپ راه حل نیاز دارد. نسل های جدید محصولات منجر به بهبود عملکرد می شوند. نمونه های اولیه نمایشگاه فناوری زمان بیشتری طول می کشد تا بتوانند تجاری شوند.

محصولات پیشنهادی

تلویزیون LCD MiniLED QD: افزایش اندازه و کارایی

TCL برنده دو جایزه نوآوری در CES 2023 برای تلویزیون های MiniLED 4K خود شد. این شرکت پیشگام تلویزیون MiniLED بوده است. تلویزیون 75 اینچی 4K آن، فناوری‌های miniLED و QLED را ترکیب می‌کند تا اپتیک تا 1920 مناطق کم‌نور محلی با آرایه کامل را در وضوح 4K، رنگ‌های واقعی و نرخ‌های نوسازی متغیر 144 هرتز (VRR) ارائه دهد. 

سال گذشته TCL همچنین جایزه CES را برای تلویزیون QD zero MiniLED 8K خود که دارای نمایه بسیار نازک کمتر از 3.4 میلی متر بود، دریافت کرد. این شرکت همچنین فناوری miniLED و QD مبتنی بر تلویزیون 98 اینچی خود را در نمایشگاه CES امسال به نمایش گذاشت. 

سامسونگ تلویزیون جدید Neo QLED خود را در رزولوشن های 4K و 8K بر اساس فناوری کوانتوم دات و نور پس زمینه MiniLED به نمایش گذاشت. کیفیت تصویر Neo QLED توسط پردازنده کوانتومی عصبی پیشرفته سامسونگ تامین می‌شود. همچنین از تلویزیون کوانتومی با نور LED با قدرت پردازش 14 بیت و ارتقاء مقیاس هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند. 

همچنین از فناوری یادگیری عمیق هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل و اعمال HDR بلادرنگ استفاده می‌کند تا تجربه همه‌جانبه‌تری ارائه دهد. شارپ اولین اسمارت TVمدل AQUOS XLED خود را در نمایشگاه CES امسال به نمایش گذاشت که فناوری miniLED و QD را با هم ترکیب می‌کند.

تلویزیون MicroLED: در حال گسترش به اندازه های کوچکتر

تامین کنندگان محصولات نمایشگر NextGen خود را در نمایشگاه CES به نمایش گذاشتند و نگاهی اجمالی به آنچه که در سال 2023 و پس از آن انتظار داریم را نشان دادند. نوآوری‌های فناوری در صفحه نمایش، نوآوری‌های محصول را در بازار اسمارت TVمصرفی هدایت می‌کند. امسال، تامین‌کنندگان نمایشگر مانندLG Display، Samsung Display، TCL China Star و دیگران، طیف وسیعی از پیشرفت‌های فناوری را برای پنل نمایش تلویزیون به نمایش گذاشتند. نوآوری های فناوری برای رشد بازار تلویزیون به ویژه در محیط رشد تقاضای آهسته بسیار مهم است.

تلویزیون کوانتوم دات: معرفی نقاط کوانتومی آبی Eyesafe

فناوری نمایش نقاط کوانتومی به طور مداوم با مواد جدید و فرآیندهای جدید در حال پیشرفت است. اکثر سازندگان برتر اسمارت TV مانند سامسونگ، ال‌جی، سونی، TCL، Hisense، Vizio و Skyworth قبلاً از فناوری نمایشگر QD (QDEF) در تلویزیون‌های خود استفاده کرده‌اند. این فناوری LCD را قادر می سازد تا خود را دوباره اختراع کند و فرصت های رشد را در بازار تلویزیون به ویژه هنگامی که با نور پس زمینه miniLED ترکیب می شود ایجاد کرده است. همچنین با معرفی نمایشگرهای QD OLED، OLED را قدرتمند کرده است.

در CES 2023، Nanosys و Eyesafe، شرکت پیشرو در زمینه فناوری کاهش نور آبی به طور مشترک Eyesafe QD را معرفی کردند. Eyesafe QD نوع جدیدی از فناوری نقطه کوانتومی QDEF برای صفحه نمایش های LCD است.همچنین Nanosys این فناوری را بر اساس یک نقطه کوانتومی کاملاً جدید بدون فلز سنگین تولید کرده است. 

 Eyesafe QD حاوی تریلیون‌ها نقطه کوانتومی است که نور آبی را از یک LED استاندارد جذب می‌کند . همچنین آن را به طیف کاملاً بهینه‌سازی شده قرمز، سبز و آبی تبدیل می‌کند که برای سلامت انسان طراحی شده است، بدون اینکه کارایی رنگ یا کارایی فنی به خطر بیفتد. همچنین Eyesafe QD محافظت پیشرفته از نور آبی را با حداقل امتیاز RPF50 تضمین می کند. 

Eyesafe QD دارای حجم رنگ کامل DCI-P3 و 58% افزایش بهبود درک است و در روشنایی رنگ آبی را ارائه می دهد. Eyesafe QD توسط TÜV Rheinland گواهی خواهد شد. Nanosys و Eyesafe نمونه برداری از Eyesafe QD را برای سازندگان نمایشگر در اوایل سال 2023 برای گنجاندن در محصولات 2024 آغاز خواهند کرد.

نگاه نهایی

پیشرفت‌های جدید و  نوآوری در فناوری مواد و اجزای نمایشگر نسل‌های بعدی تلویزیون را قدرتمند خواهد کرد. یونیورسال دیسپلی، شرکت پیشرو مواد OLED اخیراً اعلام کرده است که توسعه سیستم پخش آبی فسفری تجاری آن‌ها در برنامه باقی مانده است و آنها به مشخصات هدف اولیه خود در سال 2022 دست یافته‌اند. 

این امر می‌تواند آنها را قادر سازد تا تمام پشته‌های RGB فسفری را در بازار تجاری در سال 2024 معرفی کنند. این می تواند به محصولات نسل بعدی برای تلویزیون های OLED سفید و QD OLED کمک کند زیرا OLED آبی کارآمدتر باعث کاهش هزینه و افزایش عملکرد می شود.

نسل بعدی نمایشگرهای تلویزیون نه تنها بهتر، بزرگتر و روشن تر خواهند بود. آنها همچنین برای چشم و محیط زیست ایمن تر خواهند بود.

دفتر مرکزی:08734245235
تلفن پشتیبانی: 09181762709
هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم.

دسته بندی براساس کالا

دسته بندی براساس برند

تلویزیون ال جی

برای خرید بهترین سری های تلویزیون ال جی در اندازه های مختلف کلیک کنید.